۵۰ هزار تکواندوکار خراسانی سالن اختصاصی ندارند

مشهد-ایرنا- رییس هیات تکواندوی خراسان رضوی گفت: این استان با حدود ۵۵ هزار تکواندوکار دارای بیمه ورزشی، از داشتن حتی یک سالن ورزشی اختصاصی محروم است.

حسین حسین زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر چالش اصلی تکواندوی استان که همیشه بعد از فوتبال در رده دوم و یا سومین ورزش پرطرفدار قرار داشته، نداشتن مکان اختصاصی است.

وی گفت: متاسفانه ساخت خانه تکواندو به دلیل فقدان اعتبارات معطل مانده و مطابق مصوبات ورزش و جوانان، وعده واگذاری سالن به این رشته پرمخاطب نیز همچنان محقق نشده است.

رییس هیات تکواندو خراسان رضوی گفت: ما نه اعتبار و نه امکاناتی می خواهیم، تنها خواسته ما یک سالن است تا با آموزش و تربیت استعدادهایی که تاکنون در استان شناسایی شده اند در این فضا، مسابقات خود را بدون دغدغه برگزار کنیم.

حسین زاده گفت: بعد از اجاره یک سالن، تا ساعتها درگیر تامین تشک سالن هستیم، این مساله نیروی انسانی و بودجه هیات را تحلیل می برد و از طرفی به تشک و سایر امکانات فنی آسیب می رساند.

وی شمار باشگاه های ثبت شده در هیات تکواندوی استان را ۲۳۰ مورد برشمرد و گفت: بیش از نیمی از این باشگاهها مربوط به مشهد است و از طرفی حدود ۲۰۰ باشگاه تکواندو نیز در استان بدون ثبت در این هیات فعالیت می کنند.

رییس هیات تکواندوی خراسان رضوی گفت: بانوان ۵۵ درصد جمعیت جامعه تکواندوکار استان را تشکیل می دهند، در حال حاضر از چهار تکواندوکار قهرمان استان در مسابقات تکواندوی آزاد آسیا، سه نفر بانوان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha