۷ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84558146
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۷ درصد دانش‌آموزان کردستانی واکسن کرونا دریافت کردند

سنندج- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: از مجموع ۱۲۷ هزار و ۵۴۳ دانش‌آموز مشمول طرح واکسیناسیون کرونا در استان، ۱۱۰ هزار و ۹۸۵ نفر معادل ۸۷ درصد دُز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

افشین خوشگوار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای واکسیناسیون دانش‌آموزان استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کردستان ۵۴ پایگاه تجمیعی و اختصاصی در سطح استان پیش بینی شد و دانش‌آموزان در مرحله اول واکسیناسیون به همراه والدین و به صورت مدرسه‌ای و نوبت‌بندی شده، با حضور در مراکز اقدام به تزریق واکسن کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مراکز اختصاصی آموزش و پرورش فعال نیستند و واکسیناسیون دانش‌آموزان مانند سایر اقشار در مراکز تجمیعی و سایر مراکز علوم پزشکی انجام می‌شود گفت: تا کنون از ۱۲۷ هزار و ۵۴۳ نفر جامعه هدف ما ۱۱۰ هزار و ۹۸۵ نفر دُز اول واکسن را تزریق کرده‌اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: همچنین ۷۰ هزار و ۲۵۱ نفر از دانش‌آموزان در این مدت موفق به دریافت دُز دوم واکسن شده‌اند، ضمن اینکه دانش‌آموزان شهرستان‌های بیجار و قروه بیشترین استقبال را از واکسن داشته و شهرستان های مریوان، بانه و سنندج نیز استقبال کمتری داشته اند.

خوشگوار اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان به صورت نوبت بندی و مدرسه‌ای در شهرستان‌ها و مناطق در حال انجام است و دانش آموزان می‌توانند با همراهی یکی از اولیای خود در مراکز تجمیعی واکسیناسیون حضور پیدا کنند و واکسن خود را تزریق کنند.

طرح واکسیناسیون کرونا دانش آموزان از ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۰ در کشور و از ۱۰ مهر در استان کردستان آغاز شده است.

استان کردستان ۳۰۰ هزار دانش‌ آموز دارد که در سه هزار و ۸۰۰ واحد آموزشی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha