تخصیص حقابه مهمترین خواسته مردم لرستان از رییس جمهوری است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص مناسب حقابه مهمترین خواسته مردم لرستان است که امید می‌رود در سفر رییس جمهوری و اعضای هیات دولت به صورت ویژه بررسی شود.

یحیی ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تخصیص حقابه به عنوان حق مسلم مردم لرستان در طول ۴۳سال اخیر به دلیل سوءمدیریت ادا نشده به نحوی که در حال حاضر ۲۵ درصد اراضی کشاورزی استان آبی و این میانگین در کشور ۴۵ درصد است.

وی با بیان اینکه اساس زندگی مردم لرستان بر پایه کشاورزی و دامپروری استوار است افزود: به دلیل خلاء سرمایه گذاری در حوزه آب، بخش اعظم کشاورزی این استان به صورت کشت دیم می باشد و همین موضوع باعث شده است معیشت مردم در تنگنا باشد.

ابراهیمی با بیان اینکه ۱۱درصد از رواناب های کشور متعلق به لرستان است عنوان کرد: لرستان سومین استان پرآب کشور محسوب می‌شود اما حقابه به عنوان مطالبه جدی مردم این استان از سوی وزارت نیرو تخصیص نیافته است.

وی تصریح کرد: حقابه و تکمیل سدهای نیمه تمام خواسته جدی مردم لرستان در حوزه آب است که دولت باید در این زمینه ضمن تامین اعتبار برای تکمیل سدها اجرای سدهای جدید در راستای توسعه کشاورزی استان را در دستور کار قرار دهد.

وی در خصوص مشکلات سلسله و دلفان افزود: بیش از ۴۰۰ کیلومتر راه خاکی در این شهرستان ها وجود دارد که باید اعتبار زیرسازی و آسفالت آنها تامین شود تا به شبکه راه های ارتباطی ایمن متصل شوند.

ابراهیمی با اشاره به لزوم تکمیل و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهرهای الشتر و نورآباد گفت: سالها از لوله گذاری شبکه فاضلاب این شهرها می گذرد اما هنوز تصفیه خانه آنها نیمه کاره است که امیدواریم با تامین اعتبار لازم به بهره برداری برسند.

قرار است آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری و اعضای هیات دولت، در آینده نزدیک به لرستان سفر کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha