کاهش ۱۲ درصدی میزان بستری  بیماران کرونایی در تهران نسبت به هفته گذشته

تهران- ایرنا- فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، از کاهش ۱۲ درصدی میزان بستری بیماران کرونایی در تهران نسبت به هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در این خصوص گفت: برای سومین هفته متوالی است که شهر تهران قرمز نبوده و بیشتر شهرهای استان تهران رنگ زرد هستند و شهرهای ملارد و بهارستان هم به رنگ آبی هستند.

وی افزود: در سه هفته اخیر رنگ بندی شهرها در تهران تغییر محسوسی نداشته و از ابتدای سه هفته گذشته تهران فاقد شهر قرمز بوده و شهرهای نارنجی نیز به زرد تبدل شده اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت از کاهش ۱۲ درصدی میزان بستری در تهران نسبت به هفته گذشته خبر داد و یادآور شد: شاهد کاهش ۱۷ درصدی میزان مراجعان سرپایی و کاهش ۱۴.۵ درصدی بیماران کرونایی بستری در بخش های مراقبت های ویژه در تهران هستیم.

زالی تصریح کرد: شرایط تهران فعلا با ثبات تلقی می شود اما با توجه به پیچیدگی ها و مولفه های متفاوتی که در کرونا وجود دارد همچنان باید به بحث ناپایداری و شکنندگی  در تهران اشاره کنیم.

وی به شکل گیری جهش های جدید ویروس در دنیا و امواج جدید شبه طغیانی در بخش اروپای شرقی و مرکزی اشاره کرد و با توجه به ارتباط تنگاتنگ مناطق غرب و شمال غربی ایران با اروپا تاکید کرد: برای کنترل و مهار بیماری باید مراقبتهای بیش از گذشته اعمال شود.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین گفت: گرچه تجربه آلمان و اتریش نشان داد که واکسیناسیون نقش بسیار موثر و کارایی را در کاهش مرگ و میر و عوارض بیمارستانی دارد اما رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی و ساده انگاری و عادی انگاری می تواند باردیگر منجر به شبه طغیان های بیماری کووید ۱۹ شود.

زالی افزود: این تجربه تلخ می تواند فراسوی ما باشد اما بدون تردید با دقت بیشتر در رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کنار تکمیل قطعی تر  واکسیناسیون می توانیم ازخطرهای شکل گیری امواج بعدی در تهران و سایر استانها جلوگیری کنیم.

وی یادآور شد: تا صبح جمعه پنجم آذرماه ۱۸ میلیون و ۴۸۰ هزار دز واکسن در استان تهران تزریق شده که ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز اول  و حدود هشت میلیون نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری در کلان شهر تهران تاکید کرد: درحال حاضر ۸۶ درصد جمعیت هدف استان تهران دز اول واکسن را دریافت و حدود ۷۵ درصد از جمعیت کل استان تهران نیز هر دو دز واکسن را دریافت کردند.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۵۷ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۸۵۳ نفر دز اول، ۴۶ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۳۳۷ نفر دز دوم و ۹۴۸ هزار و ۱۶۸ نفر، دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۴ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۳۵۸ دز رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha