تاکید رئیس سازمان ثبت اسناد بر هوشمندسازی کامل فرایند ازدواج و طلاق

تهران - ایرنا - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از پیگیری اصلاح نظام‌نامه دفتر ثبت ازدواج و طلاق خبر داد و بر هوشمندسازی کامل فرایند ازدواج و طلاق تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حسن بابایی در نشست با روسای کانون سردفتران ازدواج و طلاق سراسر کشور با اشاره به مشکلات موجود در نظام‌نامه دفتر ثبت ازدواج و طلاق افزود: پیشنهاد اصلاح نظام‌نامه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش طلاق و افزایش ازدواج، به تشکیل کمیته‌های پژوهش اشاره کرد و اظهارداشت: باید بعضی از امور به دفاتر ازدواج و طلاق واگذار شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بازرسی میدانی دفاتر ازدواج و طلاق را امری مهم دانست و بر هوشمند سازی کامل فرایند ازدواج و طلاق و اصلاح سامانه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، علی مظفری رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق ۱۹ مهر سال جاری از فعال شدن ثبت الکترونیکی ازدواج در سراسر کشور خبر داد.

وی اظهارداشت: با ثبت الکترونیکی ازدواج، دفاتر ثبت سنتی حذف می‌شود و بعد از امضای سند ازدواج، اثر انگشت زوجین در سامانه ثبت می‌شود و سند ازدواج در اختیار زوجین قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha