صنایع خراسان شمالی ۵۰ میلیارد ریال به ساخت زائرسرا کمک می کنند

بجنورد- ایرنا- معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پنج صنعت مادر استان ۵۰ میلیارد ریال به ساخت زائرسرا برای اسکان زائران در جوار حرم مطهر رضوی کمک می‌کنند.

علی اصغر رضازاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لوله گستر و فولاد اسفراین، آلومینای جاجرم، آذین فورج اسفراین، پتروشیمی بجنورد و قند شیروان از صنایع مادر خراسان شمالی هستند که در جلسه منابع مالی ساخت زائر سرا در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) مقرر شد تا بخشی از این هزینه را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: میزان پرداخت هر واحد صنعتی مشخص نیست و باید این صنایع بسته به درآمدزایی سهم خود را در ساخت این طرح مذهبی پرداخت کنند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: این میزان از کمک صنایع در قالب مسوولیت اجتماعی پرداخت می شود، زیرا معتقدیم هر واحد تولیدی و صنعتی مجموعه وظایف و تعهداتی دارد که باید در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ انجام دهد.

خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است و حدود ۴۰۰ واحد صنعتی در آن دایر است.

ساخت زائرسرا از سال ۱۳۹۵ در شهر مقدس مشهد کلید خورد بر این اساس با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد زمین هایی با موقعیت های مناسب برای احداث زائرسرا برای تمام استان های کشور از طریق قرعه کشی انجام شد.
این طرح تاکنون اجرا نشده و استانداری خراسان شمالی درصدد اجرای این طرح است.

پیشتر امام جمعه بجنورد در این زمینه عنوان کرده بود که در مجموع ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این مجموعه نیاز است و قرار بود بخشی از این‌ هزینه از طریق استانداری تامین شود که متاسفانه به دلیل مشکلات و موارد قانونی، زمینه این کار فراهم نشد.

حجت الاسلام رضا نوری گفته بود: زمان مشخصی برای احداث این طرح در نظر گرفته شده که در صورت راکدماندن زمین آن گرفته می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha