استقبال از کتاب‌های آموزش زبان فارسی در نمایشگاه سلیمانیه عراق

تهران- ایرنا- در سومین نمایشگاه بین المللی کتاب سلیمانیه که با حضور ناشرانی از ۱۵ کشور جهان برگزار شد، کتاب‌های آموزش زبان فارسی بنیاد سعدی مورد استقبال بیشتر بازدیدکنندگان این رویداد قرار گرفت.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی بنیاد سعدی، حسینعلی سبزه، مدیر غرفه خانه کتاب و ادبیات ایران در سومین نمایشگاه بین المللی سلیمانیه، از استقبال و علاقه بازدیدکنندگان این نمایشگاه از ۱۲ عنوان کتاب تألیفی بنیاد سعدی در زمینه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان خبر داد و گفت: دلیل این استقبال تخصصی بودن این کتاب‌ها در حوزه آموزش زبان فارسی و تقویت مهارت های گفتاری، شنیداری و نوشتاری فارسی آموزان و همچنین خودآموز بودن آن‌هاست.

سبزه با بیان اینکه سلیمانیه فرصت و ظرفیت خوبی برای آموزش زبان فارسی دارد، پیشنهاد کرد: با همکاری وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه و دانشگاه این شهر، که خود یک رشته جداگانه زبان و ادبیات فارسی دارد، با کمک کتاب‌های بنیاد سعدی این رشته را برای علاقمندان به لحاظ محتوایی غنی‌تر کرد.

وی گفت: اشتراکات زبانی، فرهنگی و تمدنی مردم سلیمانیه عراق با ایران و همچنین علاقه مردم سلیمانیه به بحث زبان و ادبیات فارسی باعث شد تا در این نمایشگاه از غرفه و کتاب‌های ایران و همچنین فرهنگ و زبان ایرانی استقبال زیادی شود.

مدیر غرفه خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر ناشرانی که در ایران در این نمایشگاه شرکت کردند، کرد زبان هستند، غرفه ایران و کتاب‌های زبان فارسی بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

وی در پایان به نشستی که با حضور محمدرضا بایرامی، نویسنده و برنده جایزه کتاب سال، با دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه حلبچه داشت اشاره کرد و گفت: این دانشجویان بسیار به کتاب‌های آموزش زبان فارسی و ادبیات معاصر به زبان فارسی علاقه نشان دادند.

در این نمایشگاه که از ۲۷ آبان ماه افتتاح و تا ششم آذرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی سلیمانیه به کار خود پایان داد، ۳۲ انتشاراتی با ۸۰۰ عنوان کتاب در حوزه های کودک و نوجوان، شعر و ادبیات کلاسیک و معاصر، ایرانشناسی و ... در غرفه ایران شرکت کردند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha