۱۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۱
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84557856
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی زنجان تا ۳۰ آذر تمدید

زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: مهلت شرکت علاقه مندان در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در این استان تا ۳۰ آذر جاری تمدید شد.

ایرج صادقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای و داستانک نویسی، رشته های شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران ۲ بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.
وی با اعلام اینکه در فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است، اظهار داشت: در رده «کودک» (۴ تا ۱۲ سال)  کتاب‌های «زندگی امام رضا(ع)» اثر سید مهدی مهاجرانی از انتشارات کتابک و «مجموعه ۱۴ معصوم: امام زمان(ع)» اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی شده است و کودکان علاقه مند می توانند در ۲ رشته نقاشی و پویش کتابخوان به ازای هر ۲ کتاب، شرکت کنند.
صادقی بیان کرد: در رده سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال) کتاب های «برای ضامن آهو، ۵۵ پرسش و پاسخ درباره امام رضا(ع) و زیارت ایشان» اثر غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات به نشر و «ده قصه از امام زمان(عج)» اثر فریبا کلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود و نوجوانان می توانند در ۶ رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه گویی به ازای هر دو کتاب شرکت کنند.

وی افزود: همچنین «چشمه های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا(ع)» اثر محمد هادی زاهدی از انتشارات به نشر و «پرسش و پاسخ های دانشجویی: مهدویت (دوران ظهور)» اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف، منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی جوان بزرگسال (بالای ۱۸ سال) خواهد بود.
صادقی ادامه داد: بزرگسالان می توانند در ۶ رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، داستان کوتاه (داستانک، دل نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه گویی شرکت کنند و همچنین کتابداران علاقه مند در بخش مروّجان فرهنگ رضوی و نیز نویسندگان و ناشران علاقه‌مند می توانند در بخش چاپ و انتشار شرکت کنند.
سرپرست کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: این جشنواره در ۲ بخش «فردی» و «خانوادگی» در بستر الکترونیک و اپلیکیشن موبایلی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.
وی اظهار داشت: در بخش «فردی» افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها در هر یک از رشته های جشنواره شرکت کنند و در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده‌ می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته های مسابقه شرکت کنند.
صادقی با بیان اینکه شرکت کنندگان در مسابقه تنها می توانند در یکی از قالب‌های فردی و خانوادگی شرکت کنند، افزود: همچنین شرکت کنندگان بخش خانوادگی ۲ بار وارد مرحله قرعه‌کشی خواهند شد.
وی گفت: برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ۲ سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و با اهدای جوایز ارزنده ای تقدیر می شوند.
صادقی بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا30 آذر ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.  
وی عنوان کرد: علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل منابع به آدرس‌ www.samakpl.ir مراجعه و یا به منظور دریافت امانی – فیزیکی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مراجعه کنند.

صادقی یادآور شد: به دنبال تمدید مهلت شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، جوایز این دوره در سه سطح کتابخانه ای، شهرستانی و ملی نیز افزایش یافته است..

سرپرست کتابخانه های عمومی استان زنجان خاطرنشان کرد: سال گذشته در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بالغ بر ۲۷ هزار نفر در استان زنجان شرکت کردند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha