۵۰۰ دستگاه تاکسی اینترنتی در مهاباد اعمال قانون شدند

مهاباد- ایرنا- سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد گفت: از ابتدای امسال ۵۰۰ دستگاه تاکسی اینترنتی متخلف که خارج از دستورالعمل در سطح شهرستان فعالیت می‌کردند، اعمال قانون شدند.

شیرکو نورانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس قانون و همچنین مصوبه شورای ترافیک شهرستان فعالیت شرکت های اینترنتی فعال در سطح شهرستان باید زیر نظر شهرداری بوده که این مهم طی چند سال گذشته توسط شرکت خدمات اینترنتی ماکسیم رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه اعمال قانون و جریمه این خودروها همچنان با همکاری ماموران راهنمایی رانندگی ادامه دارد، گفت: تا زمانی که این شرکت حاضر به رعایت دستورالعمل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری نبوده و توافق بین طرفین منعقد نشود، فعالیت این افراد از لحاظ ما غیرقانونی بوده و برخورد با آنها ادامه دار خواهد بود.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد اظهار داشت: پلمب دفتر شرکت ماکسیم در این شهر را نیز در دستور کار قرار داده ایم و با هماهنگی دادستانی و اماکن پلمب خواهد شد.

نورانی تاکید کرد: طبق آیین نامه خدمات تاکسی های اینترنتی، این شرکت موظف به عقد قرارداد با شهرداری بوده و باید زیر نظر این نهاد در سطح شهرستان و تنها از طریق ارتباط اینترنتی خدمات حمل و نقل به شهروندان ارایه دهد.

به گزارش ایرنا، براساس آخرین اعلام مسوولان شرکت ماکسیم این شرکت دارای بیش از ۱۵ هزار کاربر است.

در شهر ۱۷۰ هزار نفری مهاباد در مجموع ۵۰۵ دستگاه تاکسی گردشی، ۱۵۸ تاکسی خطی، ۹۰ دستگاه ون، ۹۱۵ تاکسی تلفنی، ۴۲ دستگاه اتوبوس، ۱۲ میدل باس و ۶ مینی‌بوس فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha