طرح برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت که طرح برخورد با رانندگان وسایل نقلیه دارای پلاک مخدوش و ناخوانا از امروز(یکشنبه) در این شهرستان آغاز و تا پایان هفته ادامه دارد.

سرهنگ «فرخ جمالی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به بارندگی های اخیر و گل آلود شدن پلاک خودرو، طرح برخورد با وسایل نقلیه داری پلاک مخدوش و ناخوانا در دستور کار پلیس راهور قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در روز نخست اجرای این طرح پس از مشاهده خودروهای دارای پلاک مخدوش و ناخوانا به آنها تذکر داده و از روز بعد جریمه خودروهای متخلف به مبلغ ۶۰ هزار تومان انجام می شود. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان افزود: برخی رانندگان اقدام به تمیز کردن خودرو به جز پلاک وسیله نقلیه می کنند که پلیس در صورت مشاهده این قبیل خودروها، به جای تذکر راننده خاطی را جریمه می کند.

سرهنگ جمالی ادامه داد: همچنین مخدوش کردن پلاک و تغییر در شماره های انتظامی تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده ضمن اعمال قانون و توقیف وسیله نقلیه مالک خودرو به مرجع قضایی معرفی می شود.

طرح برخورد با خودروهای دارای پلاک ناخوانا در همدان آغاز شد

وی درباره علت حساسیت پلیس به پلاک های کثیف و ناخوانا توضیح داد: در صورت بروز سانحه رانندگی، ایجاد مزاحمت و ناامنی، شناسایی و ردیابی این قبیل خودروها به علت کثیف بودن پلاک دشوار و در مواردی ناممکن می شود.

رییس پلیس راهور شهرستان همدان بیان کرد: برخی از دارندگان موتورسیکلت نیز با آویزان کردن زنجیر مانع از دیده شدن پلاک شده یا تلق های مشکی رنگی بر روی پلاک موتورسیکلت نصب کرده که در این صورت نیز خواندن پلاک دشوار است و پلیس در صورت رویت موتورسوار را جریمه می کند.

بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در همدان تردد دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha