مدارس کیش مجاز به دریافت تعهد کتبی از والدین نیستند

کیش - ایرنا - رییس اداره آموزش و پرورش کیش گفت: مدارس این جزیره مجاز به دریافت تعهد کتبی از والدین برای حضور دانش اموزان در کلاس نیستند.

پرویز حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش، در این جزیره برپایی کلاس های حضوری درس از ۱۵ آبان ماه با پایه دوازدهم آغاز شد.

وی افزود: هم اکنون این روند در بین مقاطع تحصیلی دوره اول و دوم دبیرستان بین پایه های هفتم تا دوازدهم رسیده و تا کنون برخی از مدارس این جزیره نسبت به فراهم سازی مقدمات حضور این افراد بر اساس پروتکل های بهداشتی اقدام کرده اند.

رییس اداره آموزش و پرورش کیش یادآور شد: برخی مدارس به منظور فرار از مسوولیت اقدام به اخذ تعهد کتبی از والدین برای حضور دانش اموزان در مدارس می کنند که این اقدام غیر قانونی و خلاف ضوابط است که از والدین انتظار می رود در صورت درخواست این تعهد از آنان مراتب را به اداره آموزش و پرورش اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه تعهد کتبی به هیچ عنوان عدله حقوقی و وجاهت قانونی ندارد اضافه کرد: در این جزیره یکی از مدارس غیر دولتی اقدام به اخذ تعهد کتبی کرده بود که اداره آموزش  پرورش کیش به محض اطلاع و با مدیر آن مجموعه برخورد و هم اکنون پرونده تخلف آن تشکیل و در حال رسیدگی است.

حیدری راد یادآور شد: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس در شرایط کرونایی نیست و هم اکنون تنها حدود ۱۵ درصد از دانش آموزان در کلاس های حضوری حاضر شده اند و روند آموزش به صورت ترکیبی (حضوری- غیرحضوری) در حال انجام است.

وی افزود: واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، رعایت فاصله گذاری حداقل ۲ متر، فراهم سازی امکان تهویه مناسب هوا، استفاده از ماسک و الکل از جمله پیش نیازهای تشکیل کلاس ها به صورت حضوری در این جزیره است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره بیش از هشت هزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

این جزیره دارای ۵۱ مدرسه شامل ۲۳ مدرسه دولتی و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است؛ در این مدارس ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز مشغول تحصیل بوده که هشت هزار و ۳۶۰ نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha