۲ سامانه هوشمند نظارت تصویری در جاده برازجان - شیراز نصب شد

بوشهر- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: با هدف شناسایی سریع رخدادهای جاده‌ای و پایش ترافیک، ۲ سامانه هوشمند نظارت تصویری در جاده شهر برازجان این استان به شیراز نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر روز یکشنبه به نقل از سید حمیدرضا علم افزود: این سامانه‌های هوشمند نظارت تصویری در ۲ نقطه پر حادثه شامل سه راهی تنگ ارم و گردنه کنارتخته نصب و در اختیار مرکز مدیریت راه‌های استان بوشهر قرارگرفت .  

وی بیان کرد: محور برازجان به شیراز اصلی‌ترین ورودی و خروجی استان بوشهر و بخشی از کریدور شمال به جنوب در مسیر استان فارس و مرکز کشور است و همواره تردد و ترافیک بالایی در آن جریان دارد و نصب این سامانه ها کمک خواهد کرد پایش دقیق تری از ترافیک در این محور شریانی داشته باشیم. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: با کمک این سامانه‌ها هرگونه رخداد وقایع جاده ای در بالا دست فوری به مرکز مدیریت راه‌ها و سپس به دستگاه‌های امدادی و پلیس راه اطلاع رسانی می‌شود.

وی اظهار کرد: با نصب این ۲ سامانه شمار سامانه های هوشمند نظارت تصویری در جاده‌های استان به ۱۹ سامانه افزایش یافته و به این ترتیب بوشهر از جمله استان‌هایی است که به طور تقریبی تمام نقاط حیاتی راه‌های آن با کمک این سامانه‌ها پایش و رصد می‌شود.

به گفته علم با کمک این سامانه‌های پایش تصویری که از قابلیت بالایی برخوردار هستند رخدادهای ترافیکی و حتی طبیعی مناطق حیاتی راه‌ها نظیر پل‌های کُلُل و مُند بصورت لحظه ای پایش می‌شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اشاره به نقش موثر سامانه های هوشمند درکاهش حوادث جاده ای گفت: پس از نصب سامانه‌های هوشمند و کنترل سرعت در محورها شاهد کاهش ۴۰ درصدی میانگین سرعت و ۲۵ درصدی حوادث ترافیکی بوده ایم که نشان از اهمیت این سامانه‌ها است.

وی اضافه کرد : مرکز مدیریت راه‌های بوشهر یکی از موفق‌ترین مراکز کشور به شمار می‌رود که ۱۹سامانه نظارت تصویری، ۵۸ سامانه تردد شمار آنلاین، ۵۶ سامانه کنترل سرعت، چهارسامانه توزین در حال حرکت و هشت سامانه تابلو پیام متغیر مجهز و کارشناسان این مرکز به صورت شبانه روزی با سامانه ۱۴۱ در حال پاسخگویی به کاربران جاده ای هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha