بیش از پنج میلیاردریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه پرداخت شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: پنج میلیارد و ۵۵۰ تومان تسهیلات بلاعوض به اصحاب فرهنگ و هنر این استان که عضو صندوق اعتباری هنر هستند، طی ۲ مرحله پرداخت شده است.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، بهرام فاضلی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه اظهار داشت: هم‌اکنون ۲ هزار و ۱۵۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر استان عضو صندوق اعتباری هنر هستند که ۱۵۰۰ نفر آنها بیمه شده و ۳۵ نفر نیز مستمری بگیر هستند.

وی ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۸۵۰ هنرکارت برای اعضای صندوق اعتباری هنر در استان کرمانشاه صادر شده که از این تعداد، یک هزار و ۶۳۸ کارت تحویل صاحبان آن شده است.

فاضلی در ادامه به میزبانی کرمانشاه در دومین جشنواره مطبوعات فرامرزی اشاره کرد و گفت: این جشنواره با حضور استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، ایلام، خوزستان، استان‌های عرب‌نشین و کردنشین عراق و استان‌های شرقی کشور ترکیه برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه با بیان اینکه قرار است این جشنواره بین المللی اسفند ماه امسال برگزار شود، افزود: تاکنون مبلغ ۲ میلیارد ریال برای برگزاری این رویداد جذب شده است اما قطعا کافی نیست و حتما می طلبد تا استانداری نیز کمک های لازم را انجام دهد.

وی همچنین از تلاش برای داشتن یک روزنامه در سطح ملی خبر داد و با بیان اینکه نشریه نقدحال برای این مسئله درنظر گرفته شده است، گفت: این نشریه حداقل باید در ۱۷ استان توزیع شود و کرمانشاه تنها استانی در شمال غرب کشور است که می تواند چنین روزنامه‌ ای داشته باشد.

فاضلی ضمن اینکه خواستار اعطای تسهیلات کم بهره برای نشریات استان شد، از ادارات و دستگاه های اجرایی نیز خواست که خرید از آنها را در دستور کار قرار دهند تا کمکی به نشریات شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha