۷ آذر ۱۴۰۰،‏ ۶:۵۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84557466
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن
عکس آرشیوی می باشد

تهران- ایرنا- منابع خبری شنبه شب گزارش دادند، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته مناطقی در استان‌های مأرب، الجوف و حجه را بمباران کردند.

به گزارش ایرنا از المسیره، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی در ۱۰ نوبت شهرستان‌های الجوبه و صرواح واقع در استان مأرب را بمباران کردند.

براساس این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف سعودی همچنین در ۲ نوبت شهرستان خب و الشعف واقع در استان الجوف و همچنین شهرستان حرض واقع در استان حجه را هدف قرار دادند.

بنا بر این گزارش، در حملات خمپاره نیروهای ائتلاف سعودی به یک منزل مسکونی در شهرستان حیس استان الحدیده، یک کودک به شدت زخمی شد.

نیروهای ائتلاف سعودی همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۸ بار آتش بس ادعایی در استان الحدیده را نقض کردند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha