۲۰ نفر مبتلا به کرونا در هرمزگان تحت مراقبت ویژه هستند

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در حال حاضر ۲۰ نفر مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند که حال ۵ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

دکتر فاطمه نوروزیان شنبه شب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر مجموع مبتلایان کرونا در هرمزگان ۷۱۹ نفر است که ۶۰۵ نفر از آنها در قرنطینه خانگی هستند و مابقی در بیمارستان تحت نظر می باشند.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته فوتی جدید کرونا در هرمزگان ثبت نشده، افزود: آخرین آمار فوتی استان ۲ هزار و ۴۴۴ نفر است.

نوروزیان با اشاره به انتشار خبری مبنی بر مشاهده گونه جدیدی از کرونا در منطقه آفریقا، اظهار داشت: هنوز اخبار دقیقی در خصوص این گونه و خطرات آن منتشر نشده، اما نباید فراموش کنیم که ویروس ها آزادانه به هر نقطه ای وارد می شوند و ما باید خطر را کاملا جدی بگیریم.

وی بیان داشت: بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا واکسیناسیون و رعایت هر چه جدی تر پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در استان را ۲ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۵۰۸ نفر اعلام کرد و گفت: از این شمار یک میلیون و ۱۱۱ و ۸۵ نفر هر دو دز را دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون کرونا، به معنای ایمنی کامل در برابر این ویروس نیست و تنها احتمال مرگ و میر را کاهش داده و از شدت علایم کم می کند و از همین رو باید نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی اهتمام جدی داشته باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha