استاندار یزد: تئاتر بهترین ابزار برای انتقال پیام‌ در حوزه خانواده است

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: امروز، استفاده از زبان هنر، بهترین ابزار برای انتقال پیام جامعه به خانواده ها و پیشگیری از انواع آسیب‌های اجتماعی است و نقش تئاتر به ویژه نوع خیابانی آن ، در تحقق این مهم باید پررنگ تر باشد.

به گزارش ایرنا، مهران فاطمی شنبه شب در آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در یزد با تشکر از حضور هنرمندان از مناطق مختلف کشور در این شهر  افزود: برقراری ارتباط مستقیم با مخاطب می تواند بهترین روش برای انتقال پیام های مورد نظر به جمعیت هدف باشد.

وی اظهار کرد: هنرمندان تئاتر با برقراری ارتباط مستقیم، این نقش را به خوبی ایفا می کنند.

همچنین داور جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی با بیان اینکه، برگزاری این جشنواره، چتر امید را به روی خانواده تئاتر گشود، گفت: سطح آثار ارسالی به جشنواره و کیفیت برگزاری  آن بیش از حد انتظار بود.

حسین مسافرآستانه ، با تشکر از دست اندرکاران برگزاری جشنواره از جمله سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد از شرکت کنندگان در جشنواره که با آثار خود جلوه دیگری به آن بخشیدند و چتر زندگی را به معنای واقعی نزدیک کردند، تشکر کرد .

وی از هنرمندان خواست به موضوعی که انتخاب می کنند،  نگاه تازه ای داشته باشند و آن را به نوعی بیان کنند که شکل تازه از آنچه وجود دارد ، را بازگو کند.
 وی تاکید کرد: جشنواره موجب اتفاق بزرگ و زمینه‌ساز مساله مهمی شد چرا که تاکنون این سطح مشارکت در برگزاری رویدادهای  هنری شاهد نبودیم و از همراهی استانداری، سازمان یادشده ، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همه هنرمندان قدردانی کرد.
  وی از همه دست اندرکاران و هنرمندان دعوت کرد در مراسم اختتامیه چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر که بخشی از آن به میزبانی یزد برگزار می شود، حضور یابند.

به گفته دبیر جشنواره  محمد صادق کوچک زاده از مجموع ۱۱۶ اثر ارسالی به دبیرخانه ،۱۴ کار هنری از سوی هیات داوران انتخاب شد و برای نمایش به مرحله نهایی راه یافت که بیشترین آنها  از استان های سیستان بلوچستان ، تهران، آذربایجان شرقی، همدان، ایلام و یزد است. 

جشنواره یاد شده از چهارم آذرماه جاری در یزد آغاز شد و به مدت سه روز ادامه داشت و در مراسم یادشده ازآثار برگزیده جشنواره به این شرح تجلیل شد.

در بخش موسیقی تندیس جشنواره به «علی خاتمی» برای نمایش «قاصد» و از «محمد نادری» به خاطر موسیقی نمایش «سونات آخر پشت خط حامل» نیز تجلیل شد.

همچنین در بخش بازیگر مرد، از «سید محمد میکائیل حسینی» بازیگر خردسال نمایش «بی  سر و زمین» قدردانی شد و  در این بخش «سیدپویا امامی» برای بازی در نمایش  «۲۵ متر آرزو» و «محمدامین اسماعیلی» با نمایش «نبش کوچه بن بست» به طور مشترک سوم شدند.

جایزه دوم به «احمد صمیمی» و «امین وحیدپور» از نمایش « دومینو» اختصاص یافت و «سامان شکیبا»  برای بازی در نمایش «حباب زیرآب» رتبه اول را کسب کرد.

در بخش بازیگر زن، از «آدرینا عالم رجبی» بازیگر خردسال نمایش «چندخوان» قدردانی شد و  «نرگس خاکسار» برای نمایش «نبش کوچه بن بست» و «ساغر کیخواه» با نمایش «آشوبگران» مشترکا رتبه سوم را به دست آوردند.

 همچنین «مارال ایزدبخش» برای بازی در نمایش «۲۵ متر آرزو» رتبه دوم را کسب کرد و «مهرنوش مقیمی» به خاطر بازی در نمایش «بی سر و زمین» رتبه اول این بخش را به دست آورد.

در بخش ایده نمایش و متن، «نورا لک» برای نمایش «سونات آخر  پشت خط حامل» و «مهدی صالحیار» برای نمایش «نان» رتبه سوم را کسب کردند.

«سعید بادینی» به خاطر نمایش «آشوبگران» و «بهناز زحمتکش» برای نمایش «بی سر و زمین» مقام دوم را به دست آوردند و رتبه اول این بخش به همراه جایزه و تندیس جشنواره به  «جلال حسنوند» برای نمایش «حباب زیر آب» اهدا شد.

در بخش طراحی فضای نمایش، «سعید بادینی» به خاطر نمایش «آشوبگران» برگزیده شد و رتبه برتر به «مهدی حبیبی» برای نمایش «نبش کوچه بن بست» اختصاص یافت.

بخش جایزه ویژه هیأت داوران؛ در بخش نمایش «حیاط خانه ما» کاری از «وحید خسروی» به دلیل بهره‌مندی از صداقت نمایشی و توجه به تأثیر آموزشی در بخش کودک و نوجوان و تدبیر در متن، بازیگری و موسیقی تجلیل شد.

رتبه اول بخش کارگردانی به «علیرضا شمس» برای نمایش «حباب زیرآب» تعلق گرفت و «سعید بادینی» برای نمایش «آشوبگران» و «احمد صمیمی» با نمایش «دومینو» رتبه دوم را کسب کردند.

رتبه سوم این بخش نیز به «بهناز زحمتکش» برای نمایش «بی سر و زمین» و «سیدپویا امامی» برای نمایش «۲۵ متر آرزو» اختصاص یافت.

 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha