تیم جدید مذاکرات هسته‌ای متشکل از نیروهای انقلابی و باتجربه هستند

تهران- ایرنا-نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بنده به تیمی که به مذاکرات هسته ای اعزام می‌شوند امیدواری زیادی دارم چرا که متشکل از نیروهای خلاق، معتقد به مبانی انقلاب اسلامی و پایبند به اصول انقلاب اسلامی،اهل تجربه و سابقه و... هستند.

ابراهیم عزیزی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، در خصوص تیم جدید مذاکرات هسته‌ای و گام جدی این تیم برای حضور در مذاکرات برای دفاع از حقوق مردم ایران اظهار داشت:یقینا تیم مذاکره کننده تلاش حداکثری برای صیانت از حقوق ملت ایران خواهد کرد و فقط توافقی را مورد تایید قرار می‌دهد که به نفع جمهوری اسلامی ایران باشد و توافق بد جزو اهدافش نیست.

وی ادامه داد: نباید از یاد برد که طرف مقابل مذاکرات هسته‌ای یعنی اروپایی‌ها به دلیل وابستگی سیاست‌هایشان به نظام سلطه مورد اعتماد نیستند و باید مذاکرات برجام به طور دقیق صورت بگیرد.

عزیزی افزود: تیم جدید مذاکرات هسته‌ای با یک رویکرد جدید عازم وین می‌شوند تا مذاکرات برجامی را با روش جدیدی ادامه دهند و قطعا این تیم بر مبنای منافع ملی و راهبردها و چهارچوب‌های مشخص کشور در این مذاکرات حضور پیدا می کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: تیم جدید مذاکره کننده هسته ای ایران به دلیل برخوردار بودن از روحیه انقلابی، هیچ گونه باج خواهی را نخواهد پذیرفت و در تلاش است که با اخذ ضمانت‌های اجرایی در خصوص لغو تحریم ها و همچنین راستی آزمایی، در راستای احقاق حقوق ملت گام بردارد و در این مذاکرات، با عزت و اقتدار ورود پیدا کنند. 

وی در پایان تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران، برای تیم مذاکرات هسته ای و دستگاه دپیلماسی تولید اقتدار و قدرت کرده است و آنها با دستان پر به میدان مذاکرات می روند و باید تلاش کنند که از این فرصت پیش آمده، بیشترین بهره برداری را برای مردم ایران داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha