یک‌هزار و ۵۶۴ ذُز  سوم واکسن کرونا در خمین تزریق شد

خمین- ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: تاکنون ۱۵۳ هزار و ۶۰ دُز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده که یک‌هزار و ۵۶۴ دُز آن مرحله سوم بوده است.

دکتر «مجتبی دیده‌دار» یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای ایمن سازی همگانی علیه بیماری کووید ۱۹ تاکنون ۸۲ هزار و ۷۳۹ دُز نوبت اول و ۶۸ هزار و ۷۵۷ دُز نوبت دوم واکسن در زادگاه امام راحل تزریق شده است.
وی تصریح کرد: ️شهروندان بالای ۶۰ سال که واکسن آسترزنکا و اسپوتنیک دریافت کرده اند و ۶ ماه از دریافت دُز دوم واکسن آن‌ها گذشته می‌توانند به مرکز واکسیناسیون برای تزریق نوبت سوم مراجعه کنند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین افزود: شهروندان بالای ۶۰سال که چهار ماه از تاریخ تزریق نوبت دوم واکسن سینو فارم و برکت آن‌ها گذشته می‌توانند با حضور در مراکز شهری و روستایی و مرکز واکسیناسیون دُز سوم واکسن خود را دریافت کنند.
دیده‌دار با اشاره به انجام ۱۱ هزار و ۹۳۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ درخمین، گفت: چهار هزار و ۵۷۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی شدند.
وی ادامه داد: چهار هزار و ۳۵۲ بیمار کووید ۱۹ درشهرستان بهبود یافته و یا ازبیمارستان ترخیص شده‌اند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۹۶ بیمار کووید ۱۹ در خمین جان خود را از دست دادند و در بازه زمانی یک هفته گذشته، جان باختن بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان گزارش نشده است.

خمین در جنوب استان مرکزی است و این شهرستان با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت یک مرکز بستری و درمانی دارد. 

در نقشه رنگ‌بندی کرونا که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌شود خمین وضعیت زرد دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha