۲۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی مهاباد بیمه یارانه ای می‌شود

مهاباد- ایرنا- کارشناس صندوق بیمه محصولات کشاورزی مهاباد گفت: ۲۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در قالب طرح بیمه کشاورزی "جهش تولید" به صورت یارانه ای و با تخفیف بیمه خواهد شد.

صلاح محمدحسین‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای نخستین بار در آذربایجان غربی در قالب طرح جهش تولید بخشی از سهم بیمه محصولات زراعی در دیم‌زارها توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت می‌شود.

 وی ادامه داد: براساس این طرح برای هر هکتار از مزارع دیم محصولات گندم و جو ۱۷۴ هزار تومان در نظر گرفته شده که از این مبلغ ۲۷ هزار تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت شده و مابقی نیز کشاورز پرداخت خواهد کرد که نسبت به سال های گذشته، این کاهش قابل توجه است.

کارشناس صندوق بیمه محصولات کشاورزی مهاباد اظهار داشت: همچنین در قالب این طرح برای هر هکتار بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خسارت پرداخت خواهد شد که نسبت به پرداختی حق بیمه آزاد محصولات کشاورزی حدود یک میلیون تومان بیشتر است.

محمدحسین پور گفت: کشاورزان و بهره برداران برای بیمه محصولات خود تا پایان آذرماه جاری فرصت دارند.

وی بیان کرد: تاکنون پنج هزار هکتار از مزارع از این سهمیه استفاده شده و برای مابقی آن از کشاورزان درخواست داریم از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را برای بیمه محصولات خود استفاده کنند.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha