۲۵۵ میلیارد ریال برای بهسازی معابر روستایی مراوه‌تپه اختصاص یافت

گنبدکاووس- ایرنا- مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراوه‌تپه از اختصاص ۲۵۵ میلیارد ریال از منابع ملی و استانی این نهاد و بنیاد علوی برای بهسازی معابر روستاهای این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت که با این اعتبار طرح هادی در ۲۴ روستا اجرا می‌شود.

هوشنگ محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: از مجموع اعتبارات تخصیصی برای اجرای طرح هادی در روستاهای مراوه‌تپه، ۱۹۵ میلیارد ریال آن توسط مسکن که ۱۳۰ میلیارد ریال آن از منابع اعتباری و ۶۵ میلیارد ریال قیر یارانه‌ای و ۶۰ میلیارد ریال از منابع اعتباری بنیاد علوی است.

وی افزود: با تخصیص اعتبارات پیش بینی شده امسال طرح هادی در ۲۴ روستای مراوه‌تپه و در قالب ۴۸ پروژه عمرانی شامل جدول بندی، زیرسازی و آسفالت معابر اجرا خواهد شد.

محمودی از تخصیص ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال از منابع اعتباری بنیاد مسکن و تسهیلات بانکی برای ساخت ۹۹۳ واحد مسکونی در مناطق روستایی و شهر مراوه‌تپه در قالب سه طرح "مقاوم سازی مسکن، مسکن محرومان و مسکن جوانان در سال جاری خبر داد.

مدیر بنیاد مسکن مراوه‌تپه ادامه داد: از منابع اعتباری و تسهیلاتی اشاره شده هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال برای مقاوم سازی و ساخت ۵۶۰ واحد مسکن روستایی، ۵۶۰ میلیارد ریال برای احداث ۳۰۳ واحد مسکن برای محرومان و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز برای ساخت ۱۵۰ واحد مسکن برای جوانان است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات و تسهیلات پیش بینی شده امسال در راستای اهداف سازمانی و به منظور توسعه و عمران روستاها، رفع محرومیت و ارتقای سطح رفاه و زندگی اهالی روستانشین مراوه‌تپه اختصاص یافته است.

شهرستان مرزی مراوه‌تپه واقع در منتهی الیه شمال شرق استان گلستان افزون بر ۶۷ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۰۸ روستای دارای کد شناسایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha