ابعاد عرفانی و ادبی شهید فخری‌‎زاده برای مردم بازگو شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، با بیان این که شهید فخری‌زاده تنها تخصص‌اش هسته‌ای نبود، گفت: نیاز است شخصیت ادبی و عرفانی، شهید فخری‌زاده برای مردم بازگو شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا حجت الاسلام سیدضیاء الدین آقاجانپور عصر امروز شنبه ۶ آذرماه در آیین دومین همایش ادبی فخر ایران که به منظور بزرگداشت شهید دانشمند محسن فخری‌زاده به همت حوزه هنری برگزار شد، با اشاره به اینکه در دوره پیش اشعار زیبایی در خصوص شهید فخری‌زاده سروده شده بود و به صورت کتاب درآمد، گفت: این دوره نیز اشعار شعرا در خصوص شهید فخری‌زاده منتشر شود.

وی افزود: می‌خواهم تبیین کنم که چگونه شهید فخری‌زاده به فخر ایران و به محبوب دل‌ها تبدیل شد، ایشان به نقطه‌ای رسیده بود که از همه تعلقات غیرخدایی، جدا شده بود.‌ مردم در دوره حیات شهید فخری‌زاده شناخت از ایشان نداشتند و البته دشمن او را شناسایی کرده و در صدد حذف وی بود.

آقاجانپور با اشاره به شخصیت علمی وی در حوزه فن آوری و هسته‌ای و دفاعی، گفت: ایشان ابعاد شخصیتی مختلف داشتند که برای مردم بیان نشده است؛ از آن جمله ابعاد عرفانی و ادب ایشان بود.

وی مانوس بودن با قرآن را یکی از ابعاد شخصیت شهید فخری‌زاده بیان کرد و افزود: راز و نیاز شبانه و برپایی نماز شب از جمله ویژگی‌های وی بود، شهید فخرزاده تلاوت قرآن را تنها به منظور گرفتن پاداش نمی‌خواند بلکه بهره‌ها و فهم‌های علمی از یافته‌های قرآنی می‌کردند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم شاعرانی از جمله سعید حدادیان، مهدی جهاندار، عبدالرحیم سعیدی‌راد، سارا جلوداریان، حسین اسرافیلی، فراز ملکیان، عالیه مهرابی، الهام نجمی،  محمدرضا طهماسبی به شعرخوانی در خصوص شخصیت شهید فخری‌زاده پرداختند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha