آیت الله رییسی: اولویت ما همکاری با کشورهای منطقه است

تهران-ایرنا-رییس جمهوری گفت: ما نسبت به همکاری‌ با کشورهای همسایه و کشورهای منطقه اولویت قائل هستیم و معتقدیم این همکاری‌ها می‌تواند در جهت ارتقای مناسبات اقتصادی بسیار موثر واقع شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی عصر شنبه پیش از ترک تهران به مقصد عشق‌آباد در فرودگاه مهرآباد اظهار کرد: این سفر با دعوت رییس جمهور ترکمنستان انجام می‌شود. رییس جمهوری ترکمنستان ریاست دوره‌ای اجلاس اکو را عهده دار هستند و هدف از این سفر شرکت در نشست سران سازمان همکاری اقتصادی- منطقه ای اکو هست.

وی اضافه کرد: این اجلاس پانزدهمین اجلاسی است که به عنوان نشست سران و شعار " همراه هم باشیم برای آینده‌ای بهتر و آینده پیش‌رو" برگزار می‌شود.

رییس جمهوری گفت: هدف از این نشست مروری بر اقداماتی است که در سازمان همکاری اقتصادی اکو انجام شده و همچنین تصمیمات ‌آینده این سازمان است.

آیت الله رییسی دیدارهای دوجانبه با سران کشورهای منطقه را از دیگر اهداف این سفر عنوان کرد و گفت: در این سفر دیدارهای دوجانبه ای با سران کشورهای منطقه خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که بارها اعلام کردیم ما نسبت به همکاری‌ با کشورهای همسایه و کشورهای منطقه اولویت قائل هستیم و معتقدیم این همکاری‌ها می‌تواند در جهت ارتقای مناسبات اقتصادی در منطقه بسیار موثر واقع شود.

رییس دولت سیزدهم با بیان اینکه برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه این نوع ارتباط و ارتباطات اقتصادی به صورت خاص بسیار موثر خواهد بود، گفت:ما سیاست همسایگی را جزو محورهایی قرار دادیم که همواره در جهت رشد و ارتقای آن فکر می‌کنیم و برای آن برنامه داریم.

آیت الله رییسی اضافه کرد: در سفر به عشق آباد طبیعتاً نشستی با میزبان محترم رئیس جمهور ترکمنستان و مسئولین عالی این کشور خواهیم داشت.

وی ارتباطات همسایگی، موضوع گاز، ‌و ترانزیت و مسائل دیگر که بین دو کشور هست را از محورهای گفت و گوهای خود با مقامات ترکمنستان عنوان کرد و گفت: این سفر هم در جهت همکاری های منطقه ای و هم در جهت ارتباط دوجانبه با کشورهای منطقه می تواند سفر موثری باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha