دام مازاد عشایر خریداری خواهد شد

تهران - ایرنا - مدیر پشتیبانی امور دام تهران گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام موظف شده تا دام مازاد عشایر را خریداری کند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «رضا سالمی» افزود: در راستای کاهش مشکلات عشایر که امسال به دلیل خشکسالی و کمبود علوفه مجبور به حذف دام‌های مولد خود شده‌اند، وزارت جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام را موظف کرده تا دام مازاد عشایر را بخرد و به ازای آن علاوه بر پرداخت مبلغ ۳۲ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم گوشت، سه کیلوگرم جو به نرخ مصوب تحویل دامداران دهد.

وی گفت: در همین راستا در کشتارگاه‌ها نماینده‌ای از شرکت پشتیبانی امور دام حضور دارد تا دامی که مازاد بودن آن توسط سازمان امور عشایر تایید شده را پس از بازدید نماینده دامپزشکی با قیمت ذکر شده خریداری کند.

مدیر پشتیبانی امور دام تهران ادامه داد: به این ترتیب هم سرمایه در گردش دامداران افزایش می‌یابد و هم نهاده دامی مورد نیاز برای حفظ باقی مانده دام‌هایشان تامین می‌شود.

به گزارش ایرنا، طبق آمارهای موجود اکنون جمعیت دام سبک کشور از مرز ۷۰ میلیون راس عبور کرده است بنابراین به دلیل خشکسالی پی در پی و کمبود علوفه دامی برخی دامداران ناچار دام هایشان را روانه کشتارگاه ها می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha