سهم بوشهریها از طرح جهش تولید مسکن ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: قرار است دولت سیزدهم در مدت چهار سال چهار میلیون واحد مسکونی در کشور احداث کند که سهم این استان از اجرای این طرح ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در مدت چهار سال است.

به گزارش ایرنا، فرزاد رستمی روز شنبه در نشست خبری مشترک با مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر و مدیرعامل شرکت عمران عالی شهر در خصوص برنامه استان برای اجرای طرح جهش تولید مسکن افزود: برای اجرای این طرح تاکنون ۱۲ هزار و ۵۶۹ واحد زمین تامین شده است.

وی بیان کرد: با احتساب دیگر بخش‌ها اراضی آماده ساخت مسکن درطرح جهش تولید مسکن در استان تا ۴۸ هزار واحد مسکونی امکان‌پذیر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر تنها شهرهایی که مشکل تامین زمین دارند گناوه و جم است که در شهر گناوه تا حدودی مشکل تامین زمین برطرف و تلاش شده زمین بیشتری به این طرح اختصاص یابد و در جم نیز با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با تغییر و تحول زمین مورد نیاز تامین می شود.

رستمی اضافه کرد: این طرح شامل مسکن شهری و روستایی، بخش خصوصی و بافت فرسوده است و واجدان شرایط تا ۱۵ آذر ماه فرصت دارند در این طرح نام نویسی کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: از ۲۸ مهر ماه تاکنون ۱۵ هزار و ۴۶۲ متقاضی مسکن در استان بوشهر ثبت نام کرده اند و با پایان فرصت ثبت نام کار پالایش متقاضیان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: آورده متقاضی در طرح جهش تولید مسکن ۴۰ میلیون تومان تعیین شده که برای برخی دهک‌ها امکان تقسیط آن وجود دارد.

رستمی به پرداخت تسهیلات بانکی در طرح جهش تولید مسکن پرداخت و افزود: برای متقاضیان شرکت در طرح جهش تولید مسکن  ۳۵۰ میلیون تومان، برای سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان و برای ساخت مسکن در روستاها نیز ۲۵۰ میلیون تومان  تسهیلات مسکن پیش بینی و پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: براساس مصوبه دولت زیرساخت‌های مورد نیاز مناطق اجرای طرح‌های جهش تولید مسکن از طرف وزارتخانه‌های نیرو و نفت و خدمات روبنایی نیز با تملک زمین از سوی دستگاه‌های  مسئول ارائه می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر زیربنا این واحدهای مسکونی را بین ۷۵ تا ۱۰۰ متر مربع دانست و بیان کرد: در طرح جهش تولید مسکن در مرکز استان بوشهر، واحدهای مسکونی در شهر جدید عالی‌شهر و یا شهر چغادک در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اولین شرط، متقاضی باید ساکن شهر مورد تقاضا در طی ۵ سال گذشته باشد؛ دوم سابقه استفاده از امکانات دولتی مسکن را نداشته باشند، سوم متاهل یا سرپرست خانوار باشند و چهارم از سال ۸۴ تا امروز براساس استعلامی که از ثبت اسناد به عمل می‌آید بدون سابقه مالکیت شخصی باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه متقاضیان برای ثبت نام به سامانه SAMAN.MRUD.IR مراجعه کنند، گفت: برای خانم‌های مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص، بدون شرایط تاهل، امکان ثبت‌نام وجود دارد.

۸۱۰۰ واحد مسکونی در شهرهای جدید عالیشهر و نایبند بوشهر ساخته می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است در قالب طرح جهش تولید مسکن ۸هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در شهرهای جدید عالی شهر و نایبند این استان در مدت چهار سال ساخته شود.

علی مقاتلی افزود: از این شمار ۶هزار واحد در عالیشهر و ۲هزار و ۱۰۰ واحد در نایبند احداث می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا تاکنون ۲ هزار واحد زمین در شهر جدید عالی شهر و هزار واحد زمین در نایبند آماده سازی شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مقاتلی اضافه کرد: در زمان حاضر ۶هزار و ۷۰۰ نفر برای شرکت در طرح جهش تولید مسکن در شهر جدید عالی شهر ثبت نام کرده اند که تاکنون کمتر از ۱۰۰ نفر مدارک خود را بارگذاری و تکمیل و ۲۴۰ نفر نیز در عسلویه ثبت نام کرده اند.

مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر بوشهر افزود: بارگذاری و تکمیل اطلاعات برای پالایش افراد ضروری است.

۶۷۴ پروژه جهش تولید مسکن در روستاهای استان بوشهر

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده ۶۷۴ واحد مسکونی در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و روستاهای استان بوشهر در حال ساخت است که برخی در مرحله آماده‌سازی و فراهم شدن بستر و برخی هم پیشرفت بین ۲ تا ۴۸ درصدی دارند.

علیرضا مقدم در خصوص مقاوم سازی مسکن روستایی اضافه کرد: با وجود کارهای انجام شده از سال ۸۴ تاکنون ۵۸ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شده است.

وی ادامه داد: همچنین سهم استان بوشهر از طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در سالجاری  ۲ هزار و ۱۸۰ واحد مسکونی تعیین شده که تاکنون یک هزار و ۶۷۶ واحد به بانکها معرفی اما تنها ۷۶۴ فقره انعقاد قرارداد شده است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha