امسال ۲۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در سردشت کشف و ضبط شده است

مهاباد- ایرنا- فرمانده هنگ مرزی سردشت گفت: با تلاش ماموران مرزبانی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

سرهنگ وحید قویدل روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اجرای طرح کنترل نوار مرزی و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، ماموران مستقر در واحدهای مرزی شهرستان با تیزبینی و هوشیاری در عملیات های جداگانه و شبانه روزی انواع کالای قاچاق را در نقاط مرزی کشف و ضبط کرده اند.

وی افزود:  انواع کالای قاچاق کشف شده در این مدت شامل تنباکو، دارو، ارز، سلاح و ادوات نظامی، پوشاک، لوازم خانگی، موبایل و وسایل آن، کالاهای ضد فرهنگی و احشام بوده است.

فرمانده هنگ مرزی سردشت بیان کرد: این حجم از کشف و ضبط قاچاق نشان از دسیسه و توطئه‌های دشمنان علیه ملت و کشور ما دارد ولی دشمنان بدانند مرزبانان در همه حال هوشیار و باصلابت با کوچکترین حرکات آنان مقابله و برخورد خواهند کرد.

سرهنگ قویدل با بیان اینکه از مجموع کشفیات کالای قاچاق مهمترین کشفیات مربوط به اقلام ضد فرهنگی است، گفت: برای مقابله همه جانبه با هجمه و نفوذ دشمنان نیاز است در این خصوص ائمه جمعه و جماعت، اصحاب رسانه و قلم پیش قدم شده و به مباحث مهم فرهنگی و دینی توجه ویژه ای داشته باشند.

به گزارش ایرنا، شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر، سه بخش ربط، مرکزی و وزینه با۶ دهستان و ۲۴۶ روستا و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است.

این شهرستان با کشور عراق ۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha