فداکاری فرزندان ملت در دوران پرافتخار دفاع مقدس نباید فراموش شود

تهران - ایرنا - معاون امور مجلس رییس‌جمهوری با یادآوری ایثارگری‌ها و فداکاری‌های بسیجیان و نیروهای مردمی در دوران دفاع مقدس، گفت: نباید فداکاری بی نظیر فرزندان ملت در دوران پرافتخار دفاع مقدس فراموش شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید محمد حسینی روز شنبه در همایش تجلیل از پیشکسوتان بسیج، گفت: بسیج محدود به یک زمان خاص نیست و بسیجی در هر زمانی که نیاز به خدمت باشد در میدان حضور دارد، اگر بحث خدمت مستضعفان و محرومان باشد یار و یاور محرومان است، زمانی که موضوع کرونا مطرح می‌شود و بحث سلامت مردم در میان است، کنار مدافعان سلامت قرار می‌گیرد و اگر داعش و تکفیری‌ها با حمایت غرب قصد آسیب زدن به مردم و کشور را داشته باشند باز هم بسیجیان به هنگام در صحنه هستند. بنابراین بسیجی در همه عرصه‌ها حضور دارد.

معاون امور مجلس رییس‌جمهوری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره بسیج، افزود: رهبر انقلاب بسیج را نیرویی شگفت انگیز می‌دانند و می فرمایند چنین چیزی در کشورهای دیگر سابقه ندارد.

حسینی ادامه داد: بعد از انقلاب عده‌ای به مردم می‌گفتند شما انقلاب کردید و وظیفه خود را انجام دادید دیگر بروید و به کارهای خود بپردازید و ما کشور را اداره می‌کنیم اما امام راحل فرمودند مردم باید در صحنه باشند و به همین دلیل می‌بینیم دستور تشکیل بسیج را می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بسیج نبود معلوم نبود در جنگ تحمیلی چه اتفاقی رخ می‌داد؟ اگر دلاوران و سردارانی چون سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی نبودند تا دشمن را به عقب براند مشخص نبود چه اتفاقی رخ خواهد داد و البته کنار این سرداران اقشار مختلف بسیج و مردم حضور داشتند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران ادامه داد: در ۸ سال اخیر که متاسفانه حوادث فراوانی را در کشور شاهد بودیم اگر نهادهای انقلابی و نیروهای جهادی، دلسوز، متدین و مومن نبودند معلوم نبود کشور چه وضعی پیدا می‌کرد. هرجا سیلی، زلزله‌ای و حادثه غیرمترقبه‌ای بود نیروهای داوطلب و مردمی پای کار بودند، امروز هم این نیروها باید در صحنه باشند به دولتی که یک دولت بسیجی است کمک کنند. شخص رییس جمهوری هم دارای یک روحیه بسیجی است و به این که بسیجی باشد، افتخار می‌کند.

حسینی با اشاره به مشکلاتی که در کشور وجود دارد، گفت: ان شاءالله به مدد بسیج و همه نهادهای انقلابی و مردمی از این مرحله سخت و دشوار بیرون خواهیم رفت.

معاون رییس جمهوری در ادامه با اشاره به نشست اخیر نمایندگان سه استان شمالی با حضور رییس جمهوری، گفت: به طور منظم جلسات مجامع استانی نمایندگان با رییس جمهور پیگیری خواهد شد. نمایندگان این سه استان هم در حضور رییس جمهوری هر کدام کارهای ناتمام استان خود از جمله کارهایی که تعطیل شده و پروژه‌هایی که نیمه تمام مانده است را بیان کردند. برای انجام این کارها تنها با اراده جهادی می‌توان کارها را جلو برد. البته باید اولویت‌ها را هم رعایت کرد چرا که مشکلات فراوانی در سطح کشور وجود دارد و نیاز به یک عزم جدی است و همه باید کمک کنند و این طور نباشد که بگوییم انتخابات تمام شده و وظیفه خود را انجام دادیم. تازه اول راه است.

وی با اشاره به مشکلات آبی که در برخی از استان‌های کشور رخ داده است، گفت: مشکل کم آبی در همه استان‌های کشور وجود دارد بخشی از این معضل به دلیل کم آبی و خشکسالی است و برخی دیگر هم به واسطه مدیریت‌های معیوب و اشکالاتی که وجود داشته و کار کارشناسی‌ که انجام نشده است.

حسینی با بیان اینکه الان وقت خدمت به مردم است و بسیجیان افتخار می‌کنند که در خدمت مردم باشند، به ایثارگری ها و فداکاری های بسیجیان و نیروهای مردمی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نباید فداکاری بی نظیر فرزندان ملت در دوران پرافتخار دفاع مقدس فراموش شود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری در ادامه با اشاره به سالگرد شهادت شهید محسن فخری زاده تاکید کرد: خیلی‌ها قبل از شهادت، این شهید بزرگوار را نمی‌شناختند و فقط خواص می‌دانستند که یک انسان دانشمند، متفکر و کارآمد، شب و روز به کشور خدمت می‌کند و اسراییل بهتر از ما او را شناخته بود چرا که سالها برای ترور وی طراحی می‌کردند و چند بار هم قصد ترور او را داشتند که موفق نشدند.

حسینی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم، گفت: سه ماه از عمر دولت گذشته و گزارش‌ها در حال ارائه شدن است. اما آنهایی که در ۸ سال گذشته روزه سکوت گرفته بودند و هیچ نقدی به دولت قبل نمی‌کردند امروز مدعی شده‌اند و توقع دارند دولت سیزدهم سه ماهه همه مسائل را حل کند.

وی در پایان گفت: ان شاءالله با حمایت مردم مومن و متدین و بسیجیان گام‌های بلندی برداشته خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha