استان همدان به مرکزی برای مقابله با حوادث غرب کشور بدل شود

تهران _ایرنا_ رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ظرفیت های ارتباطی استان همدان، گفت: در صورتی که اعتبارات لازم از سوی مجلس تامین شود، استان همدان می تواند به مرکزی برای مقابله با حوادث و سوانح غرب کشور بدل شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند روز شنبه در دیدار با رییس مجمع نمایندگان استان همدان با اشاره به آمادگی هلال احمر در راستای مقابله با حوادث و سوانح خاطرنشان کرد: امروز موجودی انبارهای هلال احمر اطمینان بخش نیست و در همین راستا بزودی تمهیداتی اندیشیده می شود تا نساجی هلال با تمام ظرفیت چادر و اقلام امدادی را تولید کند.

وی افزود: از سوی دیگر در صورتی که مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه متناسب را تخصیص دهد، در چهار منطقه کشور که ظرفیت های مناسبی دارند، پایگاه های امدادی تاسیس خواهد شد تا در زمان بحران، به کمک نقاط دوردست کشور آمده و به آسانی لجستیک تجهیزات و اقلام صورت پذیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ظرفیت های ارتباطی استان همدان، تصریح کرد: استان همدان این قابلیت را دارد تا پایگاه ویژه امدادی در صورت تخصیص ردیف بودجه از سوی مجلس، در آن راه اندازی و به مرکزی تبدیل شود که از آن بتوان در راستای مقابله با سوانح غرب کشور استفاده کرد. در صورت تامین بودجه، مطالعات و برنامه ریزی های لازم در این زمینه در دستور کار قرار می گیرد.

جمعی از فعالین، مسئولین و رئیس مجمع نمایندگان استان همدان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های این استان، آمادگی خود را در راستای تبدیل کردن همدان، به مرکز مقابله با سوانح و حوادث غرب کشور اعلام کردند.

در این دیدار محمدمهدی مفتح، رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با اشاره به ضرورت تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جمعیت هلال احمر، گفت: حیطه وظایف جمعیت هلال احمر سبب شده تا نگاهی متفاوت به این جمعیت شود و در مواقع بحران انتظار می رود تا هلال احمر در خط مقدم مقابله با سوانح و حوادث باشد و به همین علت نمایندگان مجلس نیز در کنار جمعیت هلال احمر حضور دارند و تعامل لازم صورت خواهد گرفت.

در پایان این دیدار، فعالین، مسئولین و رئیس مجمع نمایندگان استان همدان از دکتر پیرحسین کولیوند دعوت کردند تا به این استان سفر و جلسه ای میدانی در راستای بررسی چالش های مقابله با سوانح و حوادث در این استان، برگزار شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha