احداث اتاقک آسانسور در خرپشته ساختمان‌های قزوین ممنوع است

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: احداث اتاقک آسانسور در خرپشته ساختمان‌ها به خصوص در بافت‌های قدیمی و تاریخی قزوین ممنوع است.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز شنبه در جلسه شورای فنی استان قزوین، تاکید کرد: در راستای اعمال ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، متاسفانه در بیشتر مناطق شهر قزوین انجام تخلفات ساختمانی به صورت احداث طبقه مازاد با کاربری اتاقک آسانسور و افزایش غیرمجاز ارتفاع ساختمان را شاهد هستیم که در حال گسترش است.

وی ادامه داد: با توجه به آسیب رساندن این مساله به سیما و منظر شهری و همچنین تضییع حقوق عمومی و ایجاد مزاحمت برای همسایگان،احداث آن ممنوع شده است.

به گفته وی، برای رفع این معضل و دسترسی به پشت بام ساختمان می توان با بهره گیری از تجهیزات مناسب از جمله آسانسورهای هیدرولیکی به منظور جلوگیری از انجام تخلفات ساختمانی اقدام کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین یادآور شد: اقدامات لازم برای جلوگیری از چنین ساخت و سازهایی باید در قزوین و سایر شهرها از سوی دستگاه های متولی از جمله شهرداری، راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان صورت گیرد.

در ادامه این نشست پروژه مرمت و استحکام بخشی مقصوره خمار کاشی مسجد جامع قزوین و استفاده از سامانه الکترونیکی قطع اتوماتیک گاز در ساختمان های خاص و عمومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha