مرکز جوار کارگاهی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان راه اندازی می شود

کرمان - ایرنا- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از راه اندازی مرکز جوار کارگاهی در این منطقه در راستای آموزش مهارت به نیروهای شاغل در کارخانه های این منطقه خبر داد.

به گزارش ایرنا، روح الله بهرامشاهی روز شنبه در نشستی که با جمعی از مسئولان در محل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان برگزار شد افزود: کارخانه هایی در این منطقه راه اندازی شده و نیروهایی که به کار گرفته می شوند نیاز به مهارت های خاص صنعتی دارند.

وی اظهار داشت: وجود یک مرکز جوارکارگاهی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ضروری است تا به شاغلان آموزش های مهارت و نحوه کار با دستگاه ها را ارائه شود تا به توانمندی لازم برسند.

وی با اشاره به اینکه مناطق ویژه آزاد به شکل دولتی و خصوصی اداره می شود تصریح کرد: در استان کرمان سه منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان های رفسنجان، سیرجان و بم  راه اندازی شده و منطقه ویژه در رفسنجان به وسیله بخش خصوصی تحت مدیریت صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران اداره می شود.

بهرامشاهی همچنین گفت: رسالت مناطق ویژه ایجاد بستر و زیرساخت های لازم برای ایجاد سرمایه گذاری ها است و معتقدیم آموزش مهارت نیروهای شاغل مزیتی برای افزایش انگیزه در کارکنان است و افزایش تولید و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی را نیز در بر خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان توسط سرمایه گذاری خارجی راه اندازی شده و مرکز جوار کارگاهی می تواند در آموزش مهارت کارکنان مفید باشد ضمن اینکه گواهینامه های مهارت که از سوی مرکز فنی و حرفه ای صادر می شود بین المللی است.

بهرامشاهی گفت: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، کارخانه مواد شیمیایی و فناوری های نوین در این منطقه با حمایت های شرکت مس راه اندازی شده یا در حال راه اندازی است و این شرکت در راه اندازی صنایع پایین دستی مس در این منطقه همکاری های لازم را انجام می دهد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رفسنجان نیز در این نشست به مزیت های آموزش های فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: مرکز جوار کارگاهی در این منطقه از نیازهای اساسی است تا شاغلان بتوانند با فراگیری مهارت های تخصصی حوزه صنعت توانمند شوند.

علی اکبر عبدالکریمی افزود: حمایت هایی شامل صدور مجوز، تعریف دوره ها، معرفی به آزمون و صدور گواهی نامه های بین المللی از سوی مرکز قنی حرفه ای برای شرکت کنندگان در این مرکز جوارکارگاهی ارائه می شود.

وی بیان کرد: گواهینامه فنی و حرفه ای، قابلیت ترجمه شدن دارد و فقط گواهینامه فنی و حرفه ای به دلیل اینکه کد بین المللی می دهد، تعریف شده است.

مجوز راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در سال ۹۳ صادر شد و تاکنون بیش از ۲۸ کارخانه تولیدی در آن فعالیت دارد که مساحتی بیش از ۲۰۰ هکتار را در بر دارد.

رفسنجان با جمعیت بیش از ۳۷۶ هزار نفر  در ۱۰۰ کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha