۵ بیمار دیگر کرونایی در قم جان باختند

قم-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به وضعیت وخیم ۳۰ بیمار بستری در مراکز درمانی این استان از جان باختن ۵ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت منتهی به ششم آذرماه جاری خبر داد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی افزود: در این مدت ۴۱ بیمار با علائم مشکوک به کرونا پذیرش و ۳۴ نفر بستری شدند، همچنین ۹ بیمار نیز با بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

قدیر ادامه با اشاره بستری بودن ۱۵۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم، اضافه کرد: تاکنون یک میلیون ۳۲۴ هزار و ۶۷۶ دُز واکسن به گروه های هدف در این استان تزریق شده است.

وی در پایان بیان کرد: از ۲۵۴ تست کرونایی انجام شده در شبانه روز گذشته نتیجه ۶۴ تست مثبت گزارش شده است.

وضعیت کرونایی قم از روز ۵ آذرماه جاری به رنگ آبی درآمد.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید ۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌ دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست ‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha