۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۸
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84557023
۲۳ نفر

برچسب‌ها

جشنواره کارآفرینان رضوی در سبزوار برگزار شد

سبزوار- ایرنا- جشنواره کارآفرینان رضوی روز شنبه با حضور دانشگاهیان، کارآفرینان و فعالان حوزه کسب و کار در فرهنگسرای امام رضا (ع) سبزوار برگزار شد.

دبیر علمی جشنواره کارآفرینان رضوی در این مراسم گفت: امروز یکی از دغدغه های جوانان موضوع کار واشتغال است که از طریق این جشنواره فرصت های کارآفرینی متناسب با رشته تحصیلی و توانمندی جوانان به آنها معرفی می شود.

دکتر مهدی مرادی افزود: جشنواره کارآفرینان رضوی با ارائه مشاوره های لازم به دنبال رونق کسب و  کار، ایجاد فرصت های  شغلی برای جوانان و نیز پیگیری تسهیلات کسب و کار برای آنها از طریق نهادهای مرتبط است.

وی ادامه داد: در این راستا شرکت مشاوران کارآفرین ساسویه فعال شده است تا با بهره گیری از ظرفیت آستان قدس رضوی، در کنار دوره‌های آموزشی، بسترهای رونق اشتغال و کسب و کار را برای متقاضیان و جویندگان کار فراهم نماید.

دبیر علمی جشنواره کارآفرینان رضوی گفت: از دیگر اهداف این جشنواره، مهارت یابی، مشاوره های شغلی و هدایت تحصیلی دانش آموختگان به منظور  ایجاد مشاغل مطلوب و متناسب با رشته تحصیلی آنها است.

وی افزود: به منظور آموزش دوره های مهارت یابی و استعدادیابی، کارگاه های حضوری و مجازی با موضوعات استارتاپ و مدل کسب و کار،  اصول تکنیک ها و استاندارهای حضور در فضای آنلاین، ظرفیت های هنر میناکاری، سرامیک و تابلوهای دکوراتیو و دیجیتال مارکتینگ در حال برگزاری است.

مرادی ادامه داد: برای شرکت کنندگان در این کارگاههای آموزش مجازی و حضوری از سوی سازمان فنی و حرفه ای مدرک ارائه می شود و نیز به منظور حمایت از تولیدات کارآفرینان غرفه های نمایشگاهی در فرهنگسرای امام رضا (ع) سبزوار ایجاد شده است.

وی گفت: در این جشنواره برخی از کارآفرینان این شهرستان دیدگاههای خود را درباره تسهیل در پیوند دانشگاه و ارتباط آن با جامعه و نیز مهارت های کسب و  کار ارائه کردند.

شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha