ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار کلید خورد

تهران - ایرنا - مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با انتصاب رییس ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار از سوی مقام عالی وزارت، مراحل برگزاری این رویداد ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر آغاز شد.

به گزارش ایرنا از وبدا، محمد تاج فرد با بیان اینکه طی حکم وزیر بهداشت، دکتر باقری فرد معاون محترم آموزشی به عنوان رییس جشنواره انتخاب شد، افزود: با توجه به رویکرد و حمایت ایشان از برنامه های امور شاهد و ایثارگر، فرصت مناسبی برای برگزاری مطلوب ششمین جشنواره فراهم است.

وی گفت: جشنواره ششم نسبت به دوره های پیشین تغییرات تحولی خواهد داشت که یکی از این تغییرات، تلاش برای حذف شیوه های سنتی در ثبت نام دانشجویان و بررسی مدارک تحصیلی و نحوه انتخاب برگزیدگان است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت گفت: در این راستا با همکاری واحد فناوری اطلاعات معاونت آموزشی، ایجاد سامانه نرم افزاری ویژه ششمین جشنواره در دستور کار قرار گرفته و طراحی و اجرای آن در دست اقدام است.

وی ادامه داد: در نخستین نشست برگزاری جشنواره، مهندس منجمی روند پیشرفت سامانه را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کردند ان شاالله این سامانه به موقع تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد. با بهره برداری از سامانه ویژه ششمین جشنواره جایزه ملی ایثار، به زودی وبینار آموزشی استفاده از سامانه مذکور برای دانشگاه ها برگزار خواهد شد.

تاج فرد یکی دیگر از تغییرات این جشنواره نسبت به جشنواره های پیشین را امکان رقابت و انتخاب دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و فلوشیپ در این جشنواره دانست و افزود: جزئیات نحوه ثبت نام دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و فلوشیپ شاهد و ایثارگر در ششمین جشنواره و چگونگی انتخاب دستیاران برتر متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان تقریبی آغاز فراخوان ثبت نام دانشجویان را «نیمه دوم آذر ماه» اعلام شد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت با بیان اینکه این جشنواره علاوه بر اجرا در سطح دانشگاه های علوم پزشکی، به طور همزمان در سطح دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش و حوزه علمیه نیز برگزار می شود، تعداد نهایی منتخبین کشوری وزارت بهداشت را ۱۵ نفر برشمرد.

وی افزود: سه نفر در رشته پزشکی عمومی، دو نفر دندانپزشکی، دو نفر داروسازی، دو نفر مقطع کارشناسی، دو نفر در مقطع کارشناسی ارشد، دو نفر در مقطع دکترای تخصصی، یک نفر در مقطع دستیاری تخصصی و یک نفر نیز در مقطع فلوشیپ و دستیار فوق تخصصی انتخاب خواهند شد.

تاج فرد تصریح کرد: یکی دیگر از تغییرات جشنواره، توجه به افزایش معیارهای کیفی و به روزرسانی شاخص های ارزشیابی بر اساس تجارب پیشین است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت زمان تقریبی آغاز فراخوان ثبت نام دانشجویان را «نیمه دوم آذر ماه» اعلام و تصریح کرد: این جشنواره صرفاً برای «دانشجویان شاهد و ایثارگر» است و اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط شرکت در این جشنواره طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد، مراسم پایانی و تجلیل از نفرات برگزیده ملی در اسفند ماه برگزار شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha