آیت‌الله اختری: رژیم اشغالگر قدس در ضعف و زبونی شدید قرار گرفته است

تهران-ایرنا-رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت: امروز بسیاری از امت مسلمان کنار فلسطینی‌ها هستند و از آنها دفاع می‌کنند و رژیم اشغالگر قدس در ضعف و زبونی شدید و فروپاشی داخلی قرار گرفته است.

به گزارش روز شنبه ایرنا،  آیت الله محمد حسن اختری در نشست شورای راهبردی مبارزه هوشمند با صهیونیسم با موضوع «دولت انقلابی و راهکارهای مبارزه هوشمند با اسراییل و صهیونیسم» در مرکز مطالعات فلسطین نهاد ریاست جمهوری، گفت: امروز حقیقتا وضعیت فلسطین و مشکل وجود منحوس اسراییل و رژیم صهیونیستی یکی از مسایل مهم روز است. امروز مساله‌ای که در مورد فلسطین مطرح می‌کنیم مساله ۴۰ سال یا ۶۰ سال پیش نیست زیرا آن مساله تمام شده است.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اکنون برای امروز صحبت می‌کنیم امروز فلسطینی کشته می‌شود، فلسطین بمباران می‌شود و خانه‌های آنها اشغال می‌شود الان سرزمین‌های جدید اشغال می‌شود. مساله اشغال به‌رغم اینکه سازمان‌های بین المللی تصویب کردند که اینها نباید تجاوز کنند، صورت می‌گیرد.

آیت الله اختری افزود: با اینکه از نظر حقوقی و مقررات بین المللی و سازمانهای بین الملل سرزمین‌های سال ۴۲ و ۶۲ نباید و نمی‌توانند به جای دیگر تعرض کنند و بعد از سال ۶۷ طبق قطعنامه سازمان ملل نباید به جای دیگر تعرض کنند. اما امروز شاهدیم به پشتیبانی انگلیس و آمریکا دارند ادامه می دهند و اشغال جدید صورت می‌گیرد و بیرون راندن جدید صورت می‌گیرد. یعنی الان مسلمانان نباید مقابل هرگونه تعامل و ارتباط با رژیم صهیونیستی که دشمن است و مسلمانان را می‌کشد و اخراج می‌کند، سکوت اختیار کند و باید راههای عملیاتی را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه امروز قدرت مسلمانان و قدرت فلسطین به مراتب از آنچه در سال ۴۲ و ۶۷ اتفاق افتاده در وضعیت و شرایط بهتری هستند، تصریح کرد: امروز دیگر فلسطینی‌ها با سنگ و چوب نمی‌جنگند، سلاح در اختیار دارند و سلاح‌های نو را تولید می‌کنند که بزرگترین زلزله را در داخل رژیم اشغالگر ایجاد کرده‌اند. به طوریکه در جنگ اخیر ۱۰ روز تمام تل آویو و شهرهای بزرگ تعطیل بود و مردم وحشت داشتند و به خیابان نمی‌آمدند.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه امروز چندین دولت اسلامی حامی فلسطینیان هستند که در گذشته از فلسطینی‌ها حمایت نمی کردند، تصریح کرد: امروز بسیاری از امت مسلمان کنار فلسطینی‌ها هستند و از آنها دفاع می‌کنند و رژیم اشغالگر قدس در ضعف و زبونی شدید و فروپاشی داخلی قرار گرفته است.

آیت الله اختری تاکید کرد: وضعیت کابینه، ارتش و سیاستگذاران رژیم اشغالگر قدس در شرایط بسیار بد و ناهنجار قرار دارد و در ضعف شدیدی هستند و امروز آمریکا هم در وضعیت بدتری قرار دارد و دیگر نمی‌تواند مانند گذشته هر اقدامی را در منطقه انجام دهد.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم آمریکا در افغانستان با فضاحت خارج شد در سوریه و عراق هم مفتضح شده در یمن هم به همین شکل شده است. بنابراین همه شرایط با آنچه که تا پیش از این اتفاق افتاده بود متفاوت شده است. همه مسلمانان هر چقدر می‌توانند باید برنامه ریزی کنند تا این ننگ بزرگ که سرزمین مسلمانان را اشغال کرده و این رژیم جعلی قرار گرفته را از بین ببریم.

رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در بخش دیگری از این سخنان تصریح کرد: امروز از یک نظام مبتنی بر ارزشهای انسانی و اسلامی مثل جمهوری اسلامی برخورداریم و از نعمتی مانند مقام معظم رهبری برخورداریم که با صلابت، شجاعت، مدیریت و قدرت فوق العاده در مساله فلسطین به صورت ثابت و مقاوم و معتقد به این مبارزه است،

آیت الله اختری خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورمان به عنوان پشتیبان فلسطین در جهان مطرح هستند و همه دنیا این موضوع را قبول دارد. امروز این قدرت جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری و زمینه ای که برای ایستادگی و مبارزه وجود دارد قبلا وجود نداشته است. از همین رو با توجه به این شرایط هرگونه فعالیت در زمینه فلسطین با ارزش است.

وی با بیان اینکه سخن اسماعیل هنیه در مراسم تشییع سردار سلیمانی مبنی بر اینکه «سردار سلیمانی شهید قدس بود»  ضربه محکمی برای اسراییل و آمریکا بود، گفت: باید کاری کنیم رژیم انگلیس را از این تصمیم یعنی تروریستی خواندن حماس برگردانیم باید مسلمانان داخل انگلیس در مقابل دولت ایستادگی کنند تا این موضوع لغو شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha