اقتدار امروز ایران تجلی افتخارآفرینی شهیدان است

تهران _ایرنا_ معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره تمامی شهدای علمی به‌ویژه شهید «دکتر محسن فخری‌زاده» ، گفت: اقتدار امروز ایران اسلامی؛ تجلی افتخارآفرینی شهیدان و استمرار آن در گرو اراده‌های مستحکم فرزندان این مرزو بوم است.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی دراین پیام ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره تمامی شهدای علمی به‌ویژه شهید «دکتر محسن فخری‌زاده» از خدای متعال همنشینی با شهدا و صلحا برای این شهید معزز مسألت کرد.

وی دراین پیام گفت: «شهید محسن فخری‌زاده» اندیشمندی متعهد، با تجربه، مجاهد و نخبه کشور و از چهره‌های تأثیرگذار علم موشکی ایران بود که اقدام تروریست‌های کوردل و شیطان صفت منجر به شهادت این دانشمند ارزشمند و فرهیخته شد. اقدامی شوم و ننگین که هیچگاه درذهن و خاطر ملت ایران فراموش نخواهد شد. اقدام سخیف و غیرانسانی که نشان از هراس دشمنان اسلام و انقلاب از هیبت علمی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران دارد.

معاون رییس جمهوری افزود: ترور شخصیت‌های مؤمن، علمی، پرتلاش و دلسوز این مرز و بوم همچون شهید دکتر فخری زاده که با اقدامات و خدمات شایسته علمی و اجرایی در مسیر عظمت و شکوه نظام مقدس جمهوری اسلامی تأثیر به سزایی داشته‌اند، لکه ننگ دیگری بر دامان مدافعان حقوق بشر و سند راستی و درستی آرمان‌ها و اهداف ایران اسلامی است. آنچه مسلم است بنیان علمی و اعتقادی اندیشمندان کشور ما برای جهان و جهانیان بارها به اثبات رسیده و هجمه خصم و اقدامات زبون دشمنان ما خللی در پیمودن راه پر افتخار سرافرازی ایران وارد نخواهد ساخت. به یقین اقتدار امروز ایران اسلامی؛ تجلی افتخارآفرینی شهیدان و استمرار آن در گرو اراده‌های مستحکم فرزندان این مرزو بوم است.

وی ادامه داد: بی‌شک شهیدان دانشمند، مؤمن و برجسته ما در راه آرمان‌های بلند و الهی انقلاب و ملت با خون خود به محیط علمی کشور آبرویی افزون بخشیدند و الگوی حرکت‌های جهادی در عرصه علم و فناوری شدند. اینجانب ضمن گرامی­داشت یاد و خاطره تمامی شهدای علمی، درسالگرد شهادت شهید فرزانه «دکتر محسن فخری زاده» که در اقدام ناجوانمردانه تروریست‌ها به فیض شهادت نائل آمدند یاد ایشان را گرامی داشته و از خدای متعال همنشینی با شهدا و صلحا را برای این شهید معزز مسألت می‌نمایم.

شهید محسن فخری زاده در تاریخ ۷ آذر ۱۳۹۹ در منطقه آبسرد دماوند در یک عملیات تروریستی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha