نظر ژنرال در خصوص چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی

تهران - ایرنا - نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: موضوع مهم و مدنظر فدراسیون و کادر فنی اجرای تمام و کمال چرخه است، چرا که کسب نتیجه در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی مهمترین هدف است.

به گزارش ایرنا، «حمید سوریان» روز شنبه در گفت و گویی که در سایت فدراسیون کشتی منتشر شد، اظهار داشت: هم در کشتی فرنگی و هم در کشتی آزاد، مراحل مختلفی برای چرخه انتخابی در نظر گرفته شده اما با توجه به تفاوت شرایط تمرینی تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد، سرمربیان تیم‌های ملی، تفاوت‌هایی در نحوه اجرای چرخه در نظر گرفتند.

وی ادامه داد: هم در بازی‌های المپیک توکیو و هم در رقابت‌های جهانی نروژ، سرمربیان تیم‌های ملی نشان دادند که به چرخه انتخابی تیم ملی پایبند هستند و فدراسیون نیز ضمن اعلام کامل حمایت از محمد بنا و پژمان درستکار، محکم پشت سر آن ها ایستاده و از برنامه‌های آن‌ها دفاع می‌کند. اگر کشتی‌گیری می‌خواهد به دوبنده تیم ملی برسد، تنها راهش حضور در چرخه انتخابی تیم ملی و طی مراحل آن است و قطعا هر کسی که شایسته‌تر باشد، به حق خود خواهد رسید.

دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن همچنین در خصوص لیگ نیز گفت: امسال شاهد لیگ پویایی بودیم و با توجه به اینکه به دلیل برگزاری المپیک توکیو و مسابقات جهانی نروژ در اواسط مهرماه برگزار شد، وقت ما برای برگزاری لیگ کم بود اما هدف فدراسیون کشتی برگزاری بهتر لیگ امسال نسبت به ۲ سال گذشته و همچنین منفعت اقتصادی و بالا رفتن سطح آمادگی فنی و جسمانی کشتی‌گیران بود، که خدا را شکر استقبال خوبی از لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی بعمل آمد و توانستیم لیگ را از حالت متمرکز خارج ساخته و مسابقات مقدماتی را به نحو مطلوب و به میزبانی استان‌های مختلف برگزار کنیم.

وی در مورد زمان برگزاری مرحله نهایی لیگ فرنگی و آزاد توضیح داد: مرحله نهایی لیگ کشتی فرنگی پیش از این قرار بود ۱۱ آذر برگزار شود، اما با توجه به اینکه نهاد دیگری پیش از ما سالن را اجاره کرده بود، با رضایت تمامی تیم‌های حاضر در مرحله نهایی، مسابقات در روز ۱۶ آذرماه برگزار می‌شود.

دارنده مدال طلای المپیک و ۶ طلای جهان اظهار داشت: با توجه به اینکه فدراسیون کشتی امکانات خوبی را به منظور اسکان تیم‌ها در کمپ تیم‌های ملی کشتی دارد و همچنین سالن ۱۲ هزار نفری نیز اصلی‌ترین سالن برگزاری مسابقات محسوب می‌شود، تمامی تیم‌ها علاقه‌مند بودند که فینال لیگ در تهران برگزار شود.

سوریان تأکید کرد: هدف فدراسیون کشتی برگزاری مسابقات پاک است به همین منظور با ستاد مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) قرارداد همکاری داریم و قطعا با حضور افسران مبارزه با دوپینگ، هم در مرحله نیمه نهایی و هم در دیدارهای رده‌بندی و فینال، آزمایش دوپینگ به صورت گسترده و چند برابر بیشتر نسبت به مسابقات قبلی بعمل خواهد آمد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha