معاون اول رییس جمهوری از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دفاع می‌کند

تهران - ایرنا - سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از حضور معاون اول رییس جمهوری در صحن علنی مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سیدنظام الدین موسوی» روز شنبه درباره نشست علنی فردا (یکشنبه) مجلس و بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزیر پیشنهادی‌ آموزش و پرورش به خبرنگاران گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس فقط رییس جمهوری امکان سخنرانی در جلسه رأی اعتماد از سوی دولت و دفاع از وزیر پیشنهادی را دارد. اما با توجه به برنامه پیش بینی شده که قرار است رییس جمهوری عازم ترکمنستان شوند، معاون اول رییس جمهوری فردا در جلسه علنی مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی حاضر خواهد شد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در توضیح روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی گفت: ابتدا گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره صلاحیت «یوسف نوری» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش توسط سخنگوی کمیسیون قرائت خواهد شد. در ادامه دو  نماینده موافق و دو نماینده مخالف به قید قرعه درباره وزیر پیشنهادی سخنرانی خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت نیز وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مدت ۳۰ دقیقه فرصت خواهد داشت تا از برنامه‌ها، اهداف و صلاحیت خود در جلسه علنی دفاع کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha