مردم اصفهان  صف خود را از مخلان  نظم و امنیت جدا کردند

اصفهان - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان:گفت: مردم استان در وقایع روز گذشته فهیمانه و به سرعت صف خود را از برهم زنندگان نظم و امنیت جدا کردند.

 محمدرضا جانثاری روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: مردم دیروز به دلیل آنکه حس کردند دشمن پشت قضیه ناآرامی و اخلال در نظم است، با مخلان نظم و امنیت همراهی نکردند و کشاورزان نیز به تجمع خود پایان دادند اما  اگر این رفتارها توسط قانون‌گریزان  با حرکات خشن بخواهد ادامه یابد به‌یقین مأموران و مسوولان مربوطه با آنان برخورد می‌کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان: افزود: تا پیش‌ از این در مجموع بخشی از وقایع اخیر مربوط به کشاورزان و مطالبات به‌حق آن‌ها و به‌نوعی مطالبه همه مردم اصفهان در احیای زاینده‌رود بود که شنیده و پیگیری شد اما این مطالبات انباشته‌شده از سالیان قبل  و زیاد است و بخشی از آن نیازمند برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بخشی دیگر نیازمند برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدت است.

جانثاری افزود: خود کشاورزان در جریان هستند و ما سعی می‌کنیم با مشورت با صاحبان حق این موضوع را دنبال کنیم و تاکنون اتفاقات خوبی افتاده است.

وی تصریح کرد: ولی گاهی مواجه می‌شویم با بعضی رفتارهایی که زیبنده مطالبات قانونی نیست و تذکر داده‌شده و خواهش شده است که این کارها انجام نشود ولی اگر از معدود افرادی باشند که بخواهند از قانون، مردم و مطالبات به‌حق آن‌ها سوءاستفاده کنند مجبوریم که با آن‌ها قانونی رفتار کنیم زیرا ما باید بتوانیم بیشتر به مشکلات مردم بپردازیم تا رسیدگی به مسائل حاشیه‌ای که برخی درست می‌کنند.

وی، شرایط کنونی استان به لحاظ امنیتی را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: در زمان حاضر مشکلی وجود ندارد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  اصفهان: در وقایع روز گذشته تمام تلاش این بود که درگیری نشود ولی تعداد قابل‌توجهی از نیروهای انتظامی مجروح شدند و یکی از مأموران مورد اصابت چندین فقره چاقو از سوی اوباش قرار گرفت.

جانثاری با اشاره به سعه‌صدر بالای مأموران در برخورد با فرصت‌طلبان و برهم زنندگان نظم و امنیت  گفت: اگر جایی دیدیم که امنیت عمومی مردم، نوامیس مردم و مال مردم در معرض خطر است، نیروهای انتظامی موظف هستند نظم و امنیت را برقرار کنند و به وظیفه قانونی خود عمل کنند.

وی درباره آخرین وضعیت مجروحان و بازداشتی‌ها گفت: هنوز بررسی نهایی انجام‌نشده بعضی افراد زخمی شدند و جراحت‌هایی برداشتند که این افراد به بیمارستان‌ها رفتند هنوز فرصت نشده که جمع‌بندی صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  اصفهان: تصریح کرد: ما چیزی از مردم مخفی نداریم و همه اطلاعات را به مردم خواهیم گفت و امید است که ما همان‌طور که عهد کردیم با مردم صادق باشیم و نیاز نیست چیزی را مخفی کنیم اگر موردی اتفاق افتاده باشد جراحتی واردشده باشد حتماً با مردم در میان می‌گذاریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تجمع کشاورزان اصفهان پس از ۱۷ روز در بستر خشک زاینده‌رود سوم آذر امسال با توافق صورت گرفته با مسوولان پایان یافت و مطالبات آن‌ها مورد پیگیری قرار گرفت اما با وجودیکه صنف کشاورزی به‌طور رسمی اعلام کرد که برای جمعه پنجم آذر دعوت به تجمع دوباره صورت نگرفته است تعدادی از افراد دیروز در بستر زاینده‌رود حضور یافتند که منجر به درگیری‌هایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha