سرپرست فرمانداری: گیلانغرب پنج باب کتابخانه عمومی فعال دارد

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: این شهرستان دارای پنج باب کتابخانه ی عمومی با زیربنای یک هزار و ۹۶۰ متر مربع است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حشت رضایی» روز شنبه در آیین تجلیل از سرپرست اداره کتابخانه های عمومی گیلانغرب افزود: از مجموع کتابخانه های عمومی این شهرستان چهار باب کتابخانه شهری و یک باب روستایی است که در سال ۹۹ یک باب کتابخانه شهری و یک باب کتابخانه روستایی در شهرستان افتتاح شد.

وی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی این شهرستان با بیش از ۵۱هزار نسخه کتاب دارای ۲ هزار و ۷۸۷ عضو فعال هستند.

او گفت: انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گیلانغرب در بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی جمهوری اسلامی ایران برای دومین سال متوالی به عنوان انجمن برتر کشوری انتخاب شد.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب در ادامه تصریج کرد: بیش از ۵۰۰ برنامه خلاقانه در گیلانغرب اجرا شده که حدود ۲ هزار و ۵۰۰نفر در این برنامه ها مشارکت داشته اند.

وی اضافه کرد: طی سال های اخیر با شیوع ویروس کرونا رویکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در ارائه خدمات و ترویج کتابخوانی از طریق فضای مجازی، تحویل کتاب درب منزل و تبلیغ و توسعه خدمات مرجع مجازی معطوف بوده است.

نشست های کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، معرفی کتاب بمناسبت های مختلف، جمع خوانی کتاب، قصه گویی، بازنمایی کتاب، معرفی آثار نویسندگان بومی، طرح هر شب با کتاب در فضای مجازی، اهدای کتاب و نشریه به مدارس عشایری، اجرای برنامه های کتاب محور در مدارس روستایی، تشویق و ترغیب مشارکت آنلاین و مکتوب اعضا و عموم و اطلاع رسانی در فضای مجازی جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی از مهم ترین برنامه های شهرستان گیلانغرب است.

سرپرست فرمانداری شهرستان گیلانغرب در ادامه گفت: تاکنون یک هزار و ۹۸۰ نفر در قالب نقاشی، پویش و چهار گزینه ای و داستانک در جشنواره رضوی برای تمامی سنین از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسالان شرکت کرده اند و همچنین یک هزار و ۲۰نسخه کتاب اهدایی از سوی خیرین به ارزش ۶۰میلیون ریال  نیز جذب شده است.

رضایی افزود: از سال ۱۳۹۹ تاکنون انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جمعا ۲۲ جلسه با۱۴۸مصوبه انجام شده برگزار گردیده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان گیلانغرب در پایان از «فرحناز برکاتی» رییس کتابخانه های عمومی شهرستان گیلانغرب به پاس کسب رتبه برتر کشوری توسط انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گیلانغرب تقدیر کرد.

گفتنی است اخیرا در آئین تجلیل از برگزیدگان و خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی استان کرمانشاه از سرپرست  فرمانداری شهرستان گیلانغرب به عنوان برگزیده روسای انجمن های برتر کتابخانه های عمومی کشور تجلیل شد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha