۲ خبر کوتاه انتظامی از جنوب آذربایجان غربی

مهاباد- ایرنا- دستگیری مردی که همسر ۳۴ ساله خود را در یکی از روستاهای اطراف تکاب به قتل رسانده بود و شناسایی و دستگیری سه نفر از اراذل و اوباش میاندوآب از جمله اخبار کوتاه انتظامی جنوب آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته است.

دادستان عمومی و انقلاب تکاب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردی که همسر ۳۴ ساله خود را در یکی از روستاهای اطراف این شهرستان به قتل رسانده بود در محل حادثه دستگیر و به قتل همسر خود اعتراف کرد.

ابراهیم بابامرادی افزود: این مرد روستایی پس از آن که شبانه همسر و سه فرزند خود را به‌ شدت با چوب، کابل و قمه کتک زده بود، صبح امروز با جسد بی جان زنش مواجه شد.

وی بیان کرد: زن جوان روستایی که توسط همسر خود در خانه به مدت طولانی تحت ضربه‌های شدید قرار گرفته بود، بر اثر شدت جراحت های وارده ناشی از اشیای سخت و خطرناک شب هنگام جان خود را از دست داده‌ بود.

دادستان عمومی و انقلاب تکاب با اشاره به دستگیری فرد قاتل در منزل مسکونی اش اظهار داشت: مرد قاتل همچنین سه فرزند خود را به شدت کتک زده بود که یکی از آنان اکنون به‌دلیل شدت جراحت وارده در بیمارستان بستری شده است.

بابامرادی اضافه‌ کرد: این مرد روستایی که ابتدا از قتل همسر و کتک زدن فرزندان خود اظهار بی اطلاعی می کرد ، سرانجام به اقدام خود اعتراف و اختلاف‌های خانوادگی را دلیل این کار اعلام کرد.

وی گفت: پرونده این قتل هم اکنون در پلیس آگاهی شهرستان در حال بررسی و تحقیق است.

سه نفر اراذل و اوباش در میاندوآب دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب میاندوآب گفت: سه نفر اراذل و اوباش که شب هنگام در خیابان امام خمینی (ره) این شهر با قمه و قداره با یکدیگر درگیر شده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

جهانگیر مسعودی اظهار داشت: در درگیری و قدرت‌نمایی این افراد بین همدیگر با سلاح سرد (شمشیر)، یک نفر آنان نقص عضو شده بود.

وی افزود: بلافاصله هویت این سه فرد شناسایی و در اسرع وقت توسط ماموران پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرسی روانه زندان شدند.

وی با قدردانی از فرمانده انتظامی شهرستان و رییس پلیس اطلاعات و امنیت این فرماندهی به جهت تلاش شبانه روزی برای برقراری امنیت و اجرای دستورات قضایی، گفت: محدوده سنی این افراد ۲۰ تا ۲۷ سال بوده و تعجب آور است که در نزاع بین چند نفر با سن پایین، شمشیر استفاده می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب میاندوآب با بیان اینکه این مسایل خط قرمز دادستانی است که در صورت اطلاع از درگیری اراذل و اوباش در اسرع وقت دستگیری این افراد در دستور کار قرار می‌گیرد، اظهار داشت: این افراد به علت اینکه نوظهور هستند حتی در درگیری ساده از چاقو و شمشیر استفاده می کنند.

مسعودی با بیان اینکه انگیزه این افراد صرفا قدرت‌نمایی و عرض اندام است، افزود: این افراد پس از بازداشت در ملاقات هایی که در زندان با آنان داشتیم به شدت از اقدام خود پشیمان هستند.

وی با هشدار به افراد شرور و اراذل و اوباش گفت: به این قبیل افراد که نظم و امنیت شهر و آسایش و آرامش شهروندان را به هم زده و باعث ایجاد رعب و وحشت شوند، تذکر و هشدار داده می شود که این موارد از خط قرمزهای دادستانی‌ بوده و با قاطعیت با آن برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha