اهداف و آرمانهای انقلاب باید توسط نخبگان بیان شود

تربت حیدریه-ایرنا- مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: یکی از مهمترین ضروریات جهاد تبیین که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد ذکر اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی است که باید توسط نخبگان جامعه بیان شود.

حجت الاسلام برهان  باقری روز شنبه در نشست بصیرتی در  جمع طلاب حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت حیدریه افزود: امروز طلاب حوزه های علمیه بخشی از بسیج هستند که باید جهاد تبیین را سرلوحه اقدامات عملی خود قرار دهند.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی پس از شکست در جنگ سخت نظامی و راه اندازی توطئه ها و فتنه ها در سالیان اخیر با جنگ نرم و عملیات روانی به دنبال اهداف شوم خود هستند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(ع) گفت: طلاب و روحانیون در خط مقدم مبارزه با توطئه های دشمن هستند که ابتدا باید خودشان را مسلح به سلاح جنگ نرم کرده و با هدایت ها و تدابیر مقام معظم رهبری در این عملیات روانی و جنگ نرم به شبهات و مسایلی که دامن زده می شود پاسخ دهند.

باقری افزود: تبعیت محض از ولایت فقیه لازم است و باید کاری کنیم تا این مهم در جامعه محکم شود و تنها راهش تبیین است چرا که مشکلاتی که در این ۴۳ سال به وجود آمده به خاطر عدم تبعیت از ولایت فقیه بوده است.

رهبر معظم انقلاب بارها از ضرورت تبیین در مبارزات اسلامی و انقلابی سخن گفته اند از جمله در ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ گفته اند:«جهاد فقط شمشیر گرفتن و جنگ کردن در میدان قتال نیست؛ جهاد شامل جهاد فکری، جهاد عملی، جهاد تبیینی و تبلیغی و جهاد مالی است.»

۸۰۰ طلبه و روحانی در سه حوزه علمیه هراتی، فولاد و ریحانه الرسول (س) تربت حیدریه از مقطع یک تا مقطع چهار تحصیل و تدریس می‌کنند.
شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب  مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha