۷۲ هزار و ۹۱۸ گردشگر از ژئوسایت‌های قشم بازدید کردند

قشم- ایرنا- مدیر ژئوپارک جهانی قشم گفت: تا پایان آبان‌ماه سال جاری ۷۲ هزار و ۹۱۸ مسافر و گردشگر از ژئوسایت‌های قشم بازدید کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا امری کاظمی افزود: دره ستاره ها با ۳۳ هزار و  ۵۰۰ بازدید کننده، جذاب ترین ژئوسایت قشم برای گردشگران شناخته شد.

وی ادامه داد: ۳۰ هزار و ۳۱۱ نفر تنگه چاهکو و پنج هزار و ۵۹۹ نفر از غار نمکی بازدید کردند.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم  تصریح کرد: این ژئوپارک در ماه فروردین با ۲۳هزار و ۹۱۵نفر، بیشترین و در ماه مرداد با ۵۹۷ نفر، کم‌ترین بازدید کننده را داشت.

وی همچنین از حضور  ۱۰۹ بازدیدکننده خارجی در ژئوسایت قشم خبر داد و افزود: از این تعداد ۷۲ نفر از دره ستاره ها، ۲۴ نفر از غارنمکی، ۱۱ نفر از تنگه چاهکو و دو نفر نیز از دره تندیس‌ها بازدید کردند.

امری کاظمی ادامه داد: ۵۲ درصد از بازدیدهای امسال برابر با ۴۰ هزار و ۱۱۴ نفر در ماه‌های مهر و آبان ثبت شده است.

وی اظهار کرد:  در ماه مهر ۱۴ هزار و ۶۱۹ گردشگر و در آبان ۲۵هزار و ۴۹۵ مسافر  از ژئوسایت‌های قشم بازدید کردند.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم افزود: همچنین یک هزار و ۲۶ نفر از موزه ژئوپارک قشم بازدید کردند که ۶۵ درصد از این بازدیدها در ۲ ماه اخیر صورت گرفته است.

ژئوپارک جهانی قشم به مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع شامل جزیره‌های قشم و هنگام و ۵۰۰ متر مرز حاشیه دریایی این جزایر و خلیج دیرستان است.

این ژئوپارک تنوع عظیمی از چشم اندازهای زمین شناسی در کنار تنوع سایت‌های مختلف را ارائه می‌کند و علاوه بر این، تنوع اکولوژیکی، باستان شناسی و فرهنگی خاصی دارد.

ژئوپارک قشم دارای ۲۸ سایت متنوع و اصلی همچون تنگه چاهکوه، دره ستاره ها و دره تندیس‌هاست و مجاورت آن با جنگل‌های حَرّا واقع در شمال جزیره قشم که دارای پنج عنوان تالاب بین‌المللی، ذخیرگاه زیست کُره، منطقه حفاظت شده، منطقه ویژه دریایی و منطقه ویژه پرندگان است، به ارزش‌ها و جذابیت‌های طبیعی ژئوپارک قشم افزوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha