کاپیتان هندبال بانوان: حریف دست و پا بسته‌ای در مسابقات جهانی نیستیم

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی هندبال بانوان کشورمان گفت: تیم‌های بزرگی در مسابقات جهانی حضور دارند اما حریف دست و پا بسته‌ای برای آن‌ها نیستیم.

به گزارش ایرنا، «شیما زارع» کاپیتان تیم ملی هندبال بانوان کشورمان امروز شنبه در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی قبل از اعزام به مسابقات جهانی اسپانیا اظهار داشت: در مسابقات آسیایی اردن موفق شدیم سهمیه مسابقات جهانی را بدست آوریم، اگرچه به خاطر کرونا کادرفنی را کنار تیم نداشتیم‌. خدا را شکر می‌کنم که ما به عنوان نخستین رشته توپی بانوان در مسابقات جهانی حضور داریم.

وی در مورد همگروهی با نروژ، قزاقستان و رومانی بیان کرد: در این مسابقات دست و پا بسته‌ نیستیم اما تیم‌های بسیار بزرگی در گروه ما قرار دارند. در حال حاضر، تمرینات هماهنگی را پشت سر می‌گذاریم و همه چیز خوب پیش می‌رود.

«مینا وطن‌پرست» دیگر بازیکن تیم ملی هندبال بانوان ایران اظهار داشت: برای اولین بار است که بانوان در یک رشته تیمی و توپی کسب سهمیه جهانی کرده‌اند. امیدوارم سایر رشته‌ها نیز موفق شوند و به این شرایط برسند. برای حضور در مسابقات جهانی احساس غرور می‌کنم و امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشیم. 

وی در خصوص شرایط اردوها گفت: همه چیز ایده‌آل است و همه برای کسب بهترین نتیجه یک‌دل هستیم. کادر فنی و فدراسیون تلاش زیادی کردند و امیدوارم با کسب نتایج خوب، پاسخ تلاش‌های آن‌ها را بدهیم.

وطن‌پرست تصریح کرد: ترکیب تیم تغییر زیادی نکرده است. بازیکنان جوان به تیم اضافه شده و به این تصمیم فدراسیون احترام می‌گذاریم. این کار را برای کسب تجربه در مسابقات جهانی انجام شده است. 

ملی‌پوش هندبال کشورمان در مورد رقیبان ایران در مسابقات جهانی اظهار داشت:‌ با تیم‌های بسیار قدرتمندی همگروه هستیم. ما در رقابت‌های آسیایی عملکرد خوبی داشتیم و امیدوارم آن را تکرار کنیم. برای شکست نمی‌رویم اما حریفان صاحب عنوانی داریم.

«مریم یوسفی» دیگر بازیکن تیم ملی هندبال بانوان بیان کرد: ۲۲ سال است که هندبال بازی می‌کنم. برای اولین بار است یک رشته تیمی در بانوان سهمیه مسابقات جهانی کسب کرده است. نمی‌توانم در خصوص حسی که دارم صحبت کنم و امیدوارم در مسابقات جهانی نمایش خوبی داشته باشیم. تیم یکدلی داریم و همه چیز ایده‌آل است. 

وی در مورد ترکیب تیم ملی گفت: بازیکن جوانی به تیم اضافه شدند که این سیاست فدراسیون است تا بتوانند در مسابقات جهانی کسب تجربه کنند.

یوسفی اضافه کرد: اولین دوره است که در مسابقات جهانی حاضر می‌شویم و تا حدودی از رقبا شناخت داریم اما رقیبان سختی در این مسابقات حاضر می‌شوند. تلاش می‌کنیم بهترین بازی خود را ارائه دهیم و پتانسیل هندبال بانوان را نشان دهیم.

هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر به میزبانی اردن برگزاری شد. در این مسابقات ۱۱ تیم حاضر شدند و ۵ تیم برتر از جمله ایران سهمیه جهانی گرفتند.

تیم ملی هندبال زنان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا با یک شکست مقابل ژاپن و سه پیروزی مقابل تیم‌های اردن، کویت، سوریه و فلسطین با قرارگیری در رده دوم گروه خود به نیمه نهایی راه یافت و جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان اسپانیا را کسب کرد.

ملی‌پوشان ایران در نیمه نهایی با شکست مقابل کره جنوبی و قزاقستان در رده چهارم این مسابقات قرار گرفتند و در نهایت کره جنوبی قهرمان آسیا شد.

بیست و پنجمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی جهان از دهم تا بیست و هشتم آذرماه در اسپانیا برگزار می‌شود و تیم ایران در گروه سوم با تیم‌های نروژ، رومانی و قزاقستان همگروه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha