فیلم‌های مستند بلند بخش مسابقه پنجاه‌ویکمین جشنواره رشد مشخص شدند

تهران- ایرنا- مستندهای بلند پنجاه‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ رشد و فیلم‌های راه‌یافته به این بخش معرفی شدند.

به گزارش روز شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، مهوش شیخ‌الاسلامی، محمود زنده‌نام و مسعود سفلایی در نشستی با حضور رییس هیأت انتخاب جشنواره، به ۱۵ فیلم مستند بلند ایرانی و خارجی برای حضور در بخش رقابتی این دوره از جشنواره رأی مثبت دادند.

طبق متن بیانیه اعضای هیأت انتخاب مستندهای بلند بخش بین‌الملل هشت فیلم مستند بلند ایرانی و هفت فیلم مستند بلند از کشورهای خارجی امسال در بخش مسابقه برای دریافت تندیس‌های زرین و سیمین جشنواره با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد اعلام کرد چهار مستند خارجی از کشورهای آلمان، بلژیک، فنلاند، فرانسه و سه فیلم مستند از کشور هندوستان با آثار ایرانی رقابت خواهند کرد.

در پنجاه و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم رشد سه هزار و ۱۵۵ فیلم ایرانی و خارجی در قالب‌های داستانی کوتاه، داستانی بلند، ‌مستند کوتاه، مستند بلند و پویانمایی از ۱۰۵ کشور جهان دریافت شده است که هزار و ۹۸۰ فیلم از کشورهای خارجی و هزار و ۱۷۵ فیلم از داخل ایران در بخش‌های بین‌الملل، معلمان، دانشجومعلمان و دانش‌آموزان بوده است. اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه نیمه دوم آذرماه ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha