هشدار سازمان بهداشت اروپا نسبت به سویه جدید کرونا

تهران – ایرنا - خبرگزاری فرانسه امروز /شنبه/ اعلام کرد، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا در برآوردی هشدار داد که سویه جدید ویروس کرونا موسوم به "اومیکرون" خطر «بسیار زیادی» برای این قاره به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، در این برآورد آمده که هنوز «شک و تردیدهای فراوانی در مورد میزان سرایت، کارایی واکسن، خطر ابتلا مجدد و دیگر خصوصیات این سویه جدید وجود دارد.»

این سازمان مستقر در استکهلم سوئد اعلام کرد که با توجه به آنکه ممکن است واکسن‌های موجود نتوانند در برابر این سویه مصونیت ایجاد کرده و میزان سرایت آن نیز بیشتر باشد، احتمال آلودگی کشورهای اتحادیه اروپا و گسترش این ویروس در این کشورها زیاد است.

از سوی دیگر، در شرایطی که سویه دلتا در اتحادیه اروپا عود کرده، آسیب ناشی از ورود و شیوع احتمالی اومیکرون بسیار زیاد خواهد بود.

سازمان جهانی بهداشت جمعه شب (۵ آذر) حرف یونانی اومیکرون را به سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی‌شده، اختصاص داد.

سازمان جهانی بهداشت این سویه را نگران‌کننده خوانده و کارشناسان بهداشت عمیقاً نگران سرایت اومیکرون هستند چرا که دارای مجموعه‌ای غیرعادی از جهش‌ها است و مشخصاتی متفاوت از سایر سویه‌های نگران‌کننده دارد.

در پی انتشار این خبر، کشورهای مختلف تدابیری برای رفت‌وآمد به کشورهای جنوب آفریقا اتخاذ کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha