دومین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» فراخوان داد

تهران- ایرنا- فراخوان دومین جایزه «کتاب تاریخ انقلاب اسلامی» همراه با بخش ویژه مقالات تاریخی با رویکرد نقد دوران پهلوی منتشر شد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب و ادبیات ایران، دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و پژوهشکده تاریخ معاصر با هدف ارتقای فرهنگ و حافظه تاریخی جامعه اسلامی ایران و حفظ استقلال هویت فرهنگی، شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها)، کمک به اعتلای سطح دانش تاریخی و فرهنگ مکتوب، مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و حمایت و تشویق مولفان و پدیدآورندگان متعهد و متخصص سراسر کشور در این حوزه بهمن ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان این جایزه از ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان دعوت می‌شود با ثبت‌نام در تارنمای اینترنتی www.tarikhsal.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

کتاب‌هایی در دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی داوری می‌شوند که در بازه زمانی ۱۳۹۸ تا ۱۳۹۹ منتشر شده و دارای برگه اعلام وصول باشند. کتاب‌ها نباید کمک‌درسی و عکس‌برداری شده باشند. همچنین پدیدآورنده یا ناشر باید کاربرگ ثبت‌نام را در تارنمای این جایزه تکمیل کرده و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند. کتاب‌های دریافت شده در دبیرخانه باقی خواهند ماند.

در این جایزه کتاب‌های تالیف، ترجمه و تصحیح در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها) در موضوعات کلیات (دانشنامه‌های تخصصی، کتاب‌شناسی توصیفی تحلیلی و روزشمار)، خاطرات، زندگی‌نامه و شرح حال نویسی، مستندنگاری (سفرنامه نویسی، یادداشت‌های روزانه و عکس نوشت)، تحقیقات و پژوهش‌های تاریخی، تاریخ شفاهی و اسناد و پژوهش‌های اسنادی داوری و بررسی می‌شوند.

امسال بخش ویژه دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی نیز به مقالات تاریخی با رویکرد نقد دوران پهلوی منتشرشده در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹، اختصاص دارد. مهلت ارسال اثر به دومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی ۳۰ آذر ۱۴۰۰ است.

دبیرخانه این جایزه در تهران، الهیه، خیابان شهید فیاضی (فرشته)، نبش خیابان چناران، پژوهشکده تاریخ معاصر، پلاک ۱۵، کد پستی ۱۹۶۴۹۶۴۳۵۳ است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha