جزییات فعالیت‌های پیشنهادی هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس

تهران- ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با تشریح فعالیت های پیشنهادی هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس جدول روز شمار این هفته را اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، میکائیل باقری افزود: برنامه های هفته قرآن، عترت و نماز مدارس قرار است از ۲۰ تا ۲۶ آذرماه برگزار شود.

وی ادامه داد: مهمترین برنامه های پیشنهادی اداره کل قرآن عترت و نماز به استان ها تشکیل شورای قرآن و عترت ونماز در استان، تولید و پخش تیزر ویژه معرفی این هفته از طریق صدا و سیمای کشوری و استان ها و مصلاهای نماز جمعه، همچنین حضور رؤسای ادارات آموزش و پرورش، معاونین پرورشی و رؤسای ادارات قرآن، عترت و نماز استان ها در دفتر امام جمعه و مراکز صدا و سیما برای تشریح فعالیت های قرآن، عترت و نماز است.  

باقری خاطر نشان کرد: حضور فعال مسئولان،همکاران، معلمان، فرهنگیان و دانش آموزان در نماز  عبادی ـ سیاسی جمعه، تمهید مقدمات برای سخنرانی مسئولان آموزش وپرورش استان در نماز جمعه با حضور پرشور دانش آموزان و فرهنگیان، تجلیل از خیرین و واقفین قرآن، عترت و نماز، تجلیل از دانش آموزان موفق قرآنی و علمی در نمازهای جمعه و حضور پور شور و موثر دانش آموزان در امر برگزاری نماز جمعه (قاری قرآن ، مداح  ، موذن، مکبر و ....)  از دیگر برنامه های این هفته است. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: برگزاری برنامه زنده مجازی با اندیشه ورزان حوزه های قرآن، عترت و نماز؛ تجلیل از برگزیدگان امر به معروف و نهی از منکر، دیدار با مراجع عظام تقلید، زمینه ارتباط با یکی از مراجع عظام تقلید برای صحبت با دانش آموزان از طریق شبکه شاد، برگزاری پیش اجلاس نماز، برگزاری همایش یا جشنواره زیباسازی و فضاسازی نمازخانه های مدارس، برگزاری پویش جشن تکلیف، تجلیل از رابطین فعال قرارگاه مجازی، تشویق و ترغیب دانش آموزان برای ثبت نام در طرح ملی حفظ جزء سی ام قرآن کریم، برگزاری محفل انس با قرآن با دعوت از قاریان برجسته کشوری و بین المللی و  تجلیل از پیشکسوتان و مقام آوران قرآنی از برنامه های مهم این هفته است. 

باقری تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه های قرآنی در دستگاه، تشکیل اکیپ های بازدید با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر مقامات شهرستان ها و مناطق برای بازدید از دارالقرآن ها در این هفته، برگزاری نمایشگاه های موضوعی در فضای مجازی، برگزاری نشست های حضوری و مجازی گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب و انتظار و مهدویت، برگزاری پویش های مختلف با موضوع قرآن، عترت و نماز از برنامه های پیشنهادی این هفته به استان ها است.

وی گفت: برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت مرتبط با حوزه قرآن، عترت و نماز، جلب مشارکت دستگاه‌های قرآنی، حضور در گلزار شهدا و غبار روبی مزار شهدا، تجلیل از پژوهشگران قرآنی، اجرای برنامه آنلاین (برخط) هیات های مذهبی دانش آموزی در شبکه شاد، حضور امام جمعه، رییس آموزش و پرورش و ... در مراکز دارالقرآن، برای تبریک به مدیر و مربیان از دیگر برنامه های پیشنهادی است. 

 جدول روز شمار این هفته به شرح زیر است:

جزییات فعالیت‌های پیشنهادی هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha