هفت هزار دُز سوم واکسن کرونا در خراسان شمالی تزریق شد

بجنورد- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: از ابتدای تزریق دُز سوم واکسیناسیون کادر درمان و افراد بالای ۶۰ سال استان، تاکنون هفت هزار دُز به این جمعیت هدف تزریق شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سیدجواد پورنقی روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: همچنین تاکنون در مرحله اول واکسیناسیون ۸۸.۶ درصد جمعیت و در مرحله دوم نیز بیش از ۷۰ درصد جمعیت خراسان شمالی در برابر کرونا واکسینه شده اند.

وی گفت: استان در حال حاضر کمبودی در حوزه واکسن ندارد و با توجه به میزان ذخیره واکسن باید در پی کاهش سنین برای تزریق دُز سوم باشیم.

پورنقی با اشاره به تغییر رنگبندی خراسان شمالی به وضعیت کم خطر کرونایی، گفت: روند نزولی کرونا نباید به معنای عادی انگاری و بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی تلقی شود بلکه همچنان از شهروندان خواستاریم، پایبند دستورات و مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا باشند.

وی افزود: در هفته گذشته به طور میانگین روزانه یک نفر فوتی کرونایی در استان ثبت شده است و هم اینک ۱۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بستری هستند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان های بجنورد، گرمه، جاجرم، اسفراین، شیروان و فاروج در وضعیت زرد و مانه و سملقان و رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha