تابلو فرش مقاومت شهدای ایلام تقدیم رهبر معظم انقلاب شد

ایلام - ایرنا - فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) گفت: تابلو فرش نماد مقاومت و ایثار سه هزار شهید ایلام تقدیم رهبر معظم انقلاب شد و مورد رضایت ایشان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، سردار جمال شاکرمی روز شنبه در اجلاسیه دانشجویی شهدای دانشجوی استان در دانشگاه ایلام اظهار داشت: طی دیدار اعضای کنگره ایلام با مقام معظم رهبری، ایشان به شهدای میمک، واقعه بمباران زمین ورزشی چوار و دیگر وقایع دفاع مقدس ایلام اشاره فرمودند.

وی افزود: سالها تلاش کردیم که در کل کشور اطلاع رسانی شود که جنگ در ایلام آغاز شده و نخستین فرمانده ای که در ۲۰ شهریور ۵۹ به درجه رفیع شهادت نائل شده اهل ایلام بود، اما مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کنگره شهدای ایلام به این مهم اشاره کردند. 

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام با اشاره به دیگر سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کنگره شهدای ایلام تاکید کرد: رهبر انقلاب فرمودند ایلامیان همانند صخره میمک در جنگ هشت ساله جانانه در برابر دشمن بعثی مقاومت کردند.

شاکرمی اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در چنین مناطق جنگ زده و مقاوم شهیدانی همچون رضایی نژاد تربیت می شوند و برای کشور افتخار آفرینی می کنند.

وی یادآور شد: مراسم دیدار اعضای کنگره ایلام با مقام رهبری یازدهم آذرماه سالجاری در سیمای ملی بخش خواهد شد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین ( ع ) ادامه داد: تمامی اقدامات انجام شده در کنگره سه هزار شهید ایلام که تاکنون انجام شد و ادامه دارد برای گرامیداشت و احترام به شهدای بزرگوار جنگ هشت ساله بود.

سردار شاکرمی در ادامه به اشاره به جایگاه والای بسیج در کشور افزود: وجود بسیج در کشور مایه افتخار و مباهات است و اگر چنانچه بسیج نبود، انقلاب در همان ابتدا با مشکلات زیادی مواجه می شد.

به گزارش ایرنا، اجلاسیه شهیدان دانشجو با حضور فرمانده انتظامی استان، رییس دانشگاه ایلام، خانواده های شهید دانشجو و جمعی از مسوولان استانی در سالن شهید حیدری دانشگاه ایلام امروز برگزار شد.

کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام از چهارم تا ۱۱ آذر ماه به مدت هشت شبانه روز با برنامه های متعدد در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha