۶ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 84556566
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۶ تُن چای خارجی قاچاق در شهرستان ری کشف شد

شهرری - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری، گفت: ۳۶ تُن چای خارجی قاچاق به ارزش تقریبی ۳۳ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال در یکی از انبارهای این شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا، موسی احمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازرسان اداره صمت شهرستان ری این میزان چای قاچاق را در گشت مشترک با عوامل تعزیرات، پلیس اقتصادی و فرمانداری کشف کردند.

وی با اشاره بیان اینکه این کالاها به جرم قاچاق و نگهداری غیرمجاز ضبط شدند، اضافه کرد: پرونده مالک چای قاچاق برای رسیدگی و تعیین جریمه به مراجع قضایی ارجاع شد که تا حکم لازم صادر شود.

این مسئول تاکید کرد: متخلفان اقتصادی در حوزه های قاچاق، اختفاء و احتکار باید بدانند که تمامی انبارهای نگهداری کالای مجاز و غیرمجاز توسط نیروهای اطلاعاتی و بازرسان ادارات تعزیرات حکومتی و صمت زیر نظر هستند و هر گونه تخلف از دید بازرسان پنهان نیست.

احمدی ادامه داد: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در مبارزه با کالای قاچاق، حمایت از تولید داخلی و هرگونه قانون شکنی جدی است و با متخلفان قاچاق در شهرستان های استان تهران برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد انبارهای استان تهران و حتی کشور در شهرستان ری قرار دارد، خاطرنشان کرد: کار نظارت و پایش انبارهای این شهرستان کار سختی است که توسط گشت‌های مشترک اداره تعزیرات حکومتی، اداره صمت و اتاق اصناف انجام می‌ شود.

احمدی یادآور شد: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در جهت مبارزه با قاچاق کالا و کنترل بازار روزانه پنج تیم بازرسی به اصناف، انبارها، کارخانه‌ها و مراکز تولیدی اختصاص داده است که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی می‌کنند.

 شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است و به دلیل استقرار بیشترین انبارهای نگهداری کالای در آن، به بارانداز کشور معروف است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha