پنج محکوم قضایی بین ایران و ترکیه تبادل شدند

ارومیه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب ماکو در شمال آذربایجان غربی گفت: پنج محکوم قضایی ایرانی و ترکیه‌ای طبق تفاهم‌نامه بین ۲ کشور از طریق مرز بازرگان تبادل شدند.

احمد علی خادم عرب باغی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این محکومان با توافق مسوولان قضایی ایران و ترکیه، برای سپری کردن ادامه محکومیت به زندان‌های کشور خود انتقال یافتند.

وی افزود: در این تبادل سه نفر از محکومان ایرانی که در زندان‌های ترکیه به سر می بردند با رایزنی‌های وزارت دادگستری، قوه قضائیه و امور خارجه به کشور منتقل شدند.

دادستان عمومی و انقلاب ماکو ادامه داد: در مقابل ۲ نفر از محکومان تبعه جمهوری ترکیه نیز برای ادامه محکومیت تحویل مقام های قضایی این کشور شدند.

خادم عرب باغی در خصوص افرادی که در خارج از کشور مرتکب جرم شده و گرفتار شده‌اند، گفت: این افراد یا بستگان آنان در اولین فرصت به کنسولگری‌های جمهوری اسلامی مراجعه کرده و مقامات جمهوری اسلامی را در جریان بگذارند تا اقدامات حقوقی و قضایی از طریق وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران پیگیری شود.

این محکومان بر اساس موافقت نامه حقوقی در امور مدنی و کیفری بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه منعقدشده در سال ۱۳۸۸ با هدف استرداد مجرمان قضایی در امور کیفری و بازرگانی بین ۲ کشور منتقل شدند.

ماکو و بازرگان از شهرستان‌های شمالی آذربایجان‌غربی است که در امتداد مرزهای ایران و ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha